נתניה

סקר: פיירברג מסתכנת בהפסד, רוב תושבי העיר מעדיפים שתעזוב מרצונה

I have 285views
סקר חדש של מכון מאגר מוחות, בעיר נתניה, גילה כי רוב תושבי העיר רוצים בפרישתה של מרים פיירברג אחרי 25 שנים בתפקיד ראש העיר • עם זאת, בשאלה "למי תצביעו" פיירברג עדיין מנצחת ומובילה במירוץ הצמוד מול המועמד אבי סלמה
נתניה. אילוסטרציה

מרים פיירברג המכהנת כראש עיריית נתניה ב-25 שנים האחרונות נמצאת בשפל חסר תקדים במרוץ לראשות העיר. כך עולה מסקר חדש של מכון מאגר מוחות בראשות פרופסור יצחק כץ בהשתתפות 500 בעלי זכות בחירה מהעיר. על פי הסקר לו היו נערכות הבחירות היום הייתה פיירברג זוכה ל-26 אחוזי תמיכה, כאשר מדובר בצלילה של שמונה אחוזים יחסית לסקרים שנערכו בחודשיים האחרונים בעיר.

מי שנמצא קרוב לפיירברג הוא אבי סלמה, המועמד שזוכה ל-22% תמיכה כאשר הוא מוביל ב-10% על טלי מולנר שנמצאת במקום השלישי עם 12% אחוזי תמיכה בלבד. אהרון אורגד עם 8% וסוגר את הרשימה אפרים בולמש עם 2% בלבד. בשאלה ראש בראש, הפער מצטמצם עוד יותר ועומד על 2% בלבד לטובת פיירברג בקרב בעלי הדעה, סלמה מקבל 49% לעומת פיירברג שמקבלת 51%. בכלל המדגם 27% אחוזים מכלל הנשאלים עדיין לא החליטו למי יצביעו בין אבי סלמה למרים פיירברג, 35 אחוזים ענו שיצביעו לאבי סלמה ו-38 אחוזים מכלל המשיבים ענו שיצביעו לפיירברג.

עוד עולה מהסקר כי 60% מהמגזר החילוני בעיר בעד החלפתה של פיירברג והם טוענים שהיא צריכה לפרוש, 54% מהמגזר המסורתי טוענים כי פיירברג צריכה לעזוב את ראשות העיר, ובסך הכל סבורים 54% מתושבי העיר, על פי ממצאי הסקר, כי פיירברג צריכה לפנות את מקומה, 30% סבורים שהיא צריכה להמשיך בתפקידה ו 16% אינם יודעים. סלמה הוא חבר מועצת העיר שהיה ממונה במהלך הקדנציה החולפת על אגף הקליטה, מינהל הכספים העירוני ויו"ר החברה הכלכלית העירונית ח.ל.ת.

פרופ' יצחק כ"ץ, מנכ"ל מאגר מוחות, מסר עם פרסום הסקר: "נתוני הסקרים האחרונים מלמדים כי ראש העיר מרים פיירברג המכהנת כ- 25 שנים בנתניה ממשיכה לאבד תמיכה באופן עקבי ולאחרונה איבדה עוד כ- 8% אחוזי תמיכה. שיעורי התמיכה בה הם הנמוכים ביותר מאז החלה לכהן כראש עיר והרוב חושב שהיא צריכה לסיים את תפקידה לאחר 25 שנים. המועמד המוביל להחליפה הוא אבי סלמה המוביל בפער משמעותי מול שאר המועמדים".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. איציק

    הדתיים הולכים לכבוש את העיר💪💪💪

כתיבת תגובה