נתניה

עתירה לוועדת הבחירות נגד פיירברג: "עוברת על החוק"

I have 315views
התנועה לאיכות השלטון דרשה מראש עיריית נתניה, להסיר סרטוני קמפיין שפרסמה - בהם נראים עובדי העירייה • "עושה שימוש בלתי חוקי, עוברת על חוק הבחירות"
נתניה, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

התנועה לאיכות השלטון עתרה אתמול (שלישי) לוועדת הבחירות, בדרישה להוציא צו האוסר על ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר, להמשיך ולפרסם סרטוני וידאו ותמונות ברשתות החברתיות, אשר לטענת התנועה מהווים שימוש אסור במשאבי הציבור לצורכי תעמולת בחירות.

על פי העתירה, בסרטונים ובתמונה נעשה שימוש בסמל העירייה, בדמותם של עובדי העירייה וכוחות המשטרה והשיטור העירוני, ובמבנים עירוניים שטרם נפתחו לציבור – והכל "לצרכי תעמולה אישית של ראש העירייה". התנועה טוענת כי מדובר בהפרה בוטה של סעיף 2א לחוק הבחירות (דרכי תעמולה), וכי יש להורות על הפסקת הפרסומים האסורים והסרתם מידית. התנועה לאיכות השלטון פנתה לפיירברג בכדי שתסיר את הפרסומים, אולם האחרונה סירבה להסירם.

עוד מציינת התנועה בעתירתה, כי אין זאת הפעם הראשונה שמוגשת נגד פיירברג עתירה בגין תעמולה אסורה במערכת הבחירות הנוכחית, כאשר החלטה בעתירה קודמת שהורתה לה להסיר פרסומים שכללו שימוש במשאבי הציבור ניתנה לפני שבועיים, והדבר עשוי להצביע על הפרה סדרתית של דיני הבחירות.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה