פרסום ראשון

הצעה דרמטית של דגל לויזניץ'; מקורבי זייברט: "הווטו בסוף יירד"

I have 85views
דרמה בבני ברק: דגל התורה שיגרה הצעה לחסידות ויז'ניץ - שיציבו מועמד לראשות העיר ודגל התורה תתמוך בו, בשל הווטו שהטילו על חנוך זייברט • מקורבי זייברט אומרים, גם הבוקר, ש"כל הווטו זה לצורכי משא ומתן, בסוף זה יירד ודגל תתמוך בזייברט"
ישיבת המועצה הראשונה בבני ברק, בקדנציה של אברהם רובינשטיין, לפני כ-5 שנים. באדיבות המצלם

דרמה בבני ברק, פחות משבועיים להגשת הרשימות בבחירות המקומיות: פרסמנו הבוקר (חמישי) ב'מהדורת הבוקר' עם איתי גדסי ויענקל'ה פרידמן, כי בימים האחרונים חסידות ויזניץ' בבני ברק קיבלה הצעה מצד דגל התורה, הצעה לפיה נציג החסידות ירוץ לראשות העיר ודגל התורה תתמוך במועמדות שלו ותפעל לניצחונו. זאת על רקע הווטו שהוטל על חנוך זייברט, כאשר מקורביו מדגישים כי להערכתם הווטו לבסוף יירד.

לפי שלושה מקורות המעורים בפרטים, האחראים על התחום המוניציפלי בדגל התורה הם אלו שהעבירו את ההצעה לחסידות ויזניץ'. ההצעה התקבלה בקרב דרג העסקנים בחסידות, שיעבירו זאת לכ"ק מרן האדמו"ר מויזניץ' שליט"א שיבחן את הדברים. עדיין לא התקבלה תשובה, חיובית או שלילית, מצד החסידות – אך אם אכן תתקבל תשובה חיובית זאת תהיה דרמה מאחר ולראשונה 'הסיעה המרכזית' בבני ברק תידחק הצידה.

דגל התורה העבירה את ההצעה מאחר וכזכור הטילו וטו על המועמדות לראשות העיר בני ברק של חנוך זייברט, מזכ"ל אגודת ישראל הארצית ויו"ר אגודת ישראל בבני ברק – שמתמודד לקדנציה נוספת אחרי שכבר היה ראש העיר. במכתב הטענות שהעבירה דגל לאגודה כלל לא מובן מדוע הוטל הווטו, כאשר נכתבו במעומעם מספר נקודות כגון "במידה ויהדות התורה תפסיד לש"ס – צביון העיר ייפגע", משפט תמוה.

עם זאת, גם הבוקר מדגישים מקורביו של חנוך זייברט, רה"ע בני ברק לשעבר, כי הוא מבחינתו ממשיך לרוץ וגם יביא את הניצחון מאחר ויקבל את תמיכת כלל חלקי יהדות התורה בעיר. "הווטו של דגל התורה נועד נטו לצורכי משא ומתן, זה בסוף יירד", אומרים מקורבי זייברט. לדבריהם: "מלכתחילה הווטו הוטל רק כי דגל רוצה לחזק את שליטתה בעיר, וזה מובן בהחלט והם גם יקבלו את הדרישות שלהם. בסוף הווטו יירד וחנוך זייברט יקבל את תמיכת דגל התורה".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה