בני ברק

בניגוד לחוק: לא פורסם הסכם זייברט; דגל: "עדיין לא נחתם"

I have 1182views
פרסום ראשון: כמעט שבועיים להסכם מול חנוך זייברט - ודגל התורה לא מוכנה לפרסמו לציבור, על אף שחוק חופש המידע מחייב זאת • לטענת דגל: ההסכם מול זייברט לא נחתם והווטו הוסר סתם כך, "ולכן אנחנו לא חייבים חוקית לפרסם את ההסכם"
חתימת ההסכם, לכאורה, בין דגל התורה לחנוך זייברט. באדיבות המצלם

ממה דגל התורה מפחדת? כמעט שבועיים להסכם שנחתם מול מועמד יהדות התורה לראשות העיר בני ברק, חנוך זייברט – ודגל התורה לא מוכנה לפרסם אותו לציבור. חוק חופש המידע כולל בתוכו את זכות הציבור לדעת לפני הבחירות על מה ההצבעה, אך נראה שלדגל התורה יש מה להסתיר. הערב (שלישי) לאור פניית 'מקומי קול חי', בדגל התורה טענו כי ההסכם כלל לא נחתם, וכי הווטו על זייברט הוסר ללא הסכם.

לפני כמעט שבועיים הודיעו בדגל התורה על החלטתם לתמוך בזייברט לראשות העיר בני ברק, על אף הווטו שהטילו עליו בהתחלה, בעקבות ההסכם שהושג בין הצדדים. הדיווחים שמיהרו לצאת הודיעו על הסכם שנחתם בין דגל התורה לאגודת ישראל, ולפי החוק – ההסכם חייב להתפרסם לציבור לפני הבחירות ולהגיע גם לידי ועדת הבחירות. עם זאת, כאמור, בדגל בתורה מסרבים לפרסם את ההסכם עצמו.

בדגל התורה אף מסרבים להשיב על השאלה הפשוטה האם ההסכם הועבר לידי ועדת הבחירות. ההסבר שכן הסכימו למסור בדגל התורה בעיר בני ברק, הגורמים שאחראים על ההסכם מול זייברט, הוא ש"ההסכם בינינו לבין זייברט עדיין לא נחתם ככה שאנחנו לא חייבים חוקית לפרסם אותו. אנחנו לא מפלגת חלטורה, ההסכם יפורסם כחוק אחרי שייחתם. אנחנו כנראה נפרסם את ההסכם במהלך הימים הקרובים".

יש לציין שהתגובה הזאת מעט מביכה, לאור העובדה שתמונה שצולמה מביתו של זייברט מראה לכאורה כי ההסכם נחתם (התמונה בתחילת הכתבה). תגובה רשמית אמנם עדיין לא התקבלה, אך תגובת אותם גורמים מדהימה מהסיבה שלמעשה בדגל התורה מודים שהחליטו להסיר את הווטו מחנוך זייברט אף ללא הסכם חתום ביניהם. התגובה הזאת רק מלמדת על כך שהווטו שהוטל על זייברט כלל לא היה 'וטו', אלא נועד אך ורק לצורכי משא ומתן בין הסיעות במפלגת יהדות התורה.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. חיים

  אתר קול חי לשנות את השם לאתר קול ש"ס

 2. משיב כהלכה

  כתבה מלוכלכת ומבוזה.
  כמה כסף קיבל האתר על כזה כתבה מוזרה???

 3. משיב כהלכה

  למה מעלים כתבות שכולו לכלוך.

 4. יהודה

  בכל פעם שמרדכי הלפרין כותב על דגל ביחס לאגודה הוא כותב בצורה מאד מזלזלת …… מעניין מאד למה

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פשוט מאוד, הם החסידים יגלו מה נשאר להם, בוודאי יעדיפו את בוסו, וד"ל

כתיבת תגובה