פרסום ראשון

דרעי הטיל וטו נגד איחוד בטבריה, הגר"ד קוק ביקש שהווטו יוסר

I have 475views
פרסום ראשון: אריה דרעי סיכל לאחרונה הקמת רשימה מאוחדת בטבריה של כל המפלגות החרדיות, מאחר והטיל וטו על נציג 'דגל' דוד אוחנה • דרעי הציע לגר"ד קוק ריצ'רץ בין ש"ס לנציגי הרב - הרב סירב • הרב שלח מכתב אישי לדרעי: הסר את הווטו מאוחנה
הגר"ד קוק. צילום: פלאש 90

הקרב בין ש"ס לדגל התורה – מתרחב. פרסום ראשון במהדורת הבוקר (שלישי) בהגשת בצלאל קאהן. יושב ראש ש"ס, חבר הכנסת אריה דרעי טרפד בשבועות האחרונים איחוד בין כלל המפלגות החרדיות בעיר טבריה, כאשר לא נותר עוד זמן רב עד להגשת הרשימות בסוף השבוע הנוכחי. דרעי טרפד את האיחוד החרדי מאחר והחליט להטיל וטו על מועמד דגל התורה בטבריה, דוד אוחנה, בהמשך לקרב בין המפלגות ברחבי הארץ.

לפי מקורות המעורים בפרטים, בהצעה לאיחוד כולם הסכימו שש"ס תהיה מקום ראשון, אך דרעי סירב. הרשימה שהייתה צריכה להיות במידה והאיחוד היה יוצא לדרך, לפי סדר המקומות: 1 ש"ס, 2 נציגי הרב קוק, 3 דגל התורה, 4 אגודת ישראל, 5 ש"ס, 6 ו-7 נציגי הרב קוק. עם זאת, כאמור, דרעי החליט לטרפד את האיחוד בכך שהטיל וטו על נציג דגל התורה.


דרעי. הטיל וטו על איחוד בטבריה. צילום: פלאש 90

במקום זה – דרעי הציע לגאון הרב דוב קוק הסכם ריצ'רץ בין ש"ס לקהילתו, הפעם היה זה הרב שסירב. בנוסף, בערב ראש השנה שלח הגר"ד קוק מכתב אישי בכתב ידו לדרעי, שיסיר את הווטו מדגל התורה ודוד אוחנה בטבריה. בין היתר כתב הרב: "אריה שאג מי לא יירא – יש כאן הוראת שעה ומוכרחים לפעול" לאחדות אפילו שקשה.

מלשכתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי נמסר: "הרב דרעי פועל בכל כוחו כדי להביא לאחדות השורות בעיר טבריה, ומשקיע בשנים האחרונות מאמצים רבים לאחד את כלל הציבור החרדי, הדתי והמסורתי, מתוך הבנה כי רק באחדות ניתן לשמור על צביון העיר". עוד נמסר בתגובה: "הרב דרעי מוקיר ומעריך את הגה"צ רבי דב הכהן קוק שליט"א עמו הוא נמצא בידידות קרובה מאד זה עשרות שנים".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דרעי די למסע הנקמות כל המהלכים של דרעי הבחירות האלה נובעים מנקמות דיייייייייי

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אריה דרעי הנוכל בגלל משחקי אגו שלו טבריה תאכל אותה שוב עם רון קובי

 3. מאיר סלמה

  יש מחיר למחלוקת

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מתוך התגובה של דרעי ניתן להבין את הבעיה…
  הוא רואה את עצמו כ"ידידו" !!?? של הרב קוק ולא כמי שאמור להתבטל בפניו כמנהיג הרוחני בעיר טבריה וד"ל

 5. צדיק נסתר

  הוא תמיד לא מציית לרבנים,
  כולנו זוכרים את ההקלטה של הרב עובדיה נגדו.
  אבל תכליס הם מביאים הישגים בהרבה מאוד מקומות כגון בכנסת.

כתיבת תגובה