טבריה

"חפר בור לעצמו": רון קובי ישלם פי 3 לחבר המועצה החרדי

I have 881views
רון קובי, ראש עיריית טבריה לשעבר, ישלם 120 אלף ש"ח לחבר המועצה החרדי דוד אוחנה, שתבע אותו על "מכונת דיבה שיורה בקצב אש מהיר" • קובי נאלץ לשלם פי שלוש מהסכום המקורי, כשחפר לעצמו בור
רון קובי ודוד אוחנה. צילום: דוד כהן, פלאש 90

מכה קשה למסית נגד המגזר החרדי: בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע אמש (חמישי) כי רון קובי, ראש עיריית טבריה לשעבר שמתמודד על קדנציה נוספת, ישלם 130 אלף שקלים בעקבות דיבה שהוציא על חבר מועצת העיר מטעם דגל התורה, דוד אוחנה. השופטים קבעו שקובי למעשה ישלש את סכום הפיצויים המקורי שנקבע שקובי ישלם לאוחנה, כך שבמקום 40 אלף שקלים קובי ייאלץ כעת להעביר 120 אלף שקלים לכיסו של אוחנה, ו-10 אלף שקלים נוספים לבית המשפט על הוצאות הדיון.

ההחלטה החדשה בתביעת בדיבה, שכבר נקבעה בעבר, הגיעה בעקבות ערעור של רון קובי עצמו על פסק הדין – כך שלמעשה קובי חפר לעצמו את הבור עמוק יותר. אוחנה טען באמצעות עורך דינו כי קובי הוא "מכונת דיבה היורה בקצב אש מהיר, סדרה כמעט אינסופית של אמירות דיבה כלפיו וכלפי אחרים במינון שכמותו לא נראה בארץ". חבר המועצה החרדי האשים את ראש העיר לשעבר בכך שפעל להכפיש את שמו מידי יום במשך תקופה ארוכה, במשך כל שעות היממה, בצורה אובססיבית, בכל רשת חברתית כמעט בה קובי פעל ובכל דרך אפשרית, גם בזמן שקובי שהה בחופשה בחו"ל.

קובי טען כמובן כי מדובר ב"עוד תביעת השתקה כחלק משרשרת תביעות השתקה נגדי, והכול במטרה לסכל את חזרתי לראשות העיר". שופט בית משפט השלום, אביים ברקאי, דחה אז את טענות רון קובי: "הרושם המתקבל ממקרא הפרסומים הוא שהתובע מוצג כאיש מושחת שמועל בכספי הציבור ומתעשר על חשבונם, הפרסומים מייחסים לתובע האשמות פליליות וביניהן, האשמות חמורות של שיתוף פעולה בזיוף מסמכים והונאה . כמו כן, הפרסומים מייחסים לתובע מעשי שחיתות ומרמה, מעשי "קומבינות" ופרשות מפוקפקות".

השופט פסק כאמור כי הפיצויים שקובי ישלם לאוחנה יעמדו על 40 אלף שקלים, כעת אחרי ערעורו של קובי עצמו הוא ייאלץ לשלם פי שלוש. עו"ד רון לוינטל, שייצג את דוד אוחנה, מסר: "זכינו בתביעה לפני שנה אך סכום הפיצוי לא הלם את הנזק ואת מסע הפרסום האינטנסיבי והאובססיבי של רון קובי והוא אפילו העלה סרטונים לרשתות החברתיות בהן לעג לתוצאה. הגשנו ערעור כי יש לו שיטה שצריך למגר – לפרסם השמצות, בלי חשבון, מתוך הנחה שהתובע יתייאש. זה הקמפיין שלו. והנה, סוף סוף מוצמד תג מחיר לפרסומים השקריים האלה".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. שייקה

  אוחנה לא יהנה מהכסף
  זה ישר לתרופות.

  1. פרופסור לס

   באמת בתור אחד שמכיר אותו הוא יהנה גם יהנה בחוץ לארץ בקניית רכב ועוד .

  2. יוני

   לתרופות שלך .

 2. הרמלח

  טבריה על הקרשים ותשאר שם,אחד אוכל את השני,עיר של נוכלים,שקרנים,ביריונים שגם בתוך המשפחה יש מלחמות עולם.

 3. צב

  שייקה אתה צריך להתבייש .הגורו שליך זה מה שהוא יודע רק להכפיש אנשים לשסע ולגדף הגמל לא רואה את הדבשת שלו .זה כבר תביעות לשון הרע שהוא מפסיד בבית מישפט אולי היה טוב עושה לעצמו אם ילמד לשתוק מפני שייש זמנים שהשתיקה שווה להם
  זה הטעות והבושה רוצה להיות ראש עיר

 4. אושי

  רון קובי 30 יום ואתה על כס ראש העיר טבריה והרבה חברי מועצה ממפלגתך בטוחני שהפעם תבנה מחדש לטובה את המועצה הבאה

  1. אני מהצפון

   אשרייך צדיק.רון הסביבון ישלם לכולם על כל מה שהוא עושה.בורא עולם לא נשאר חיוב לאף אחד.תודה לשם שהצדק יצא לאור

 5. מנחם א

  כל הכבוד לאוחנה משלם לרשע כרשעתו רון המפסידן

 6. שלומית

  סוף סוף קצת החזרת אמון בבתי המשפט . צריך לתבוע גם את יאיר לפיד שבקמפיין הראשון שלו פרסם נתונים שקריים על הציבור החרדי.

 7. משה

  רון קובי בחור חילוני מזרחי טוב,
  התחתן עם אשה טובה חילונית כי ככה נוח לו ומנסה לכפות את אורחות חייו על עיר
  דתית,זה לא יכול לעבוד

 8. רפול

  לא תומך באף אחד מהם אבל כמו שזה נראה עכשיו.רון צודק.טבריה עיר כושלת.במקום שתהיה פנינת תיירות היא נראית כמו בריכת ביוב.ולצערי החרדים בעיר גורמים לזה עיר תיירות לא יכולה להיות חרדית

 9. אליחי

  מצויין מסע ההכפשות שלו עבר כל גדול הן במישור האישי והן הציבורי, לפעמים צדק יוצא לאור, לשמוח כל הדרך אל הבנק

 10. משה כהן

  רון קובי . אתה לא יכול עליהם יש לו השגחה מלמעלה .זה מפחיד . עזוב אותם !! תפנה לעסקים שלך בכבוד ובצורה אמיתית . ושם תצליח .אולי בעתיד זה ילך אולי . למה לך ללכת ראש בקיר ולהפסיד . לא חבל ?

 11. א. י. מ.

  באמת מעניין את האזרח הקטן שסובל כבר שנים מהפוליטיקה בגרוש שעושים על חשבון איכות החיים שלו טבריה הולכת אחורה ומפסידה את כל נקודות הזכות בגלל פוליטיקים קטנים ועסקנים וככה חולפת לה תהילת עולם מעיר נחשקת ופורחת משגשגת עם עתיד לעיר מסוכסכת מפולגת ענייה שצועדת אחורה בזמן ובנתיים עסקנים אוכלים כאוות נפשם ממה שאין וכל אדם מקבל כיכר עם השם שלו רק בטבריה

 12. יפית זיו

  רון זקוק לרחמי שמיים הוא מסובך עד העצמות.
  חולה!!!

 13. מנחם

  ראש עיר חכם מעוניין בכמה שיותר תומכים. הוא מרצה מצביעים מכל הגוונים כדי שביום פקודה הוא ירכיב קואליציה.

  רון קובי עשה את כל הטעויות האפשריות. פילג ושיסע את תושבי טבריה. הכניס שנאה ורוע לעיר. ויצא קטן קטן מול כולם. אפי' הח"כ התנערו ממנו. קלטו עם מי יש להם עסק.

  הוא רחוק מאוד מאוד מליהיות חכם. ואת זה גם השופטים הבינו. חוץ מכמה ברברים שממשיכים להריע לו.

כתיבת תגובה