אשדוד

מאחורי הקלעים: הצעת הוויתור והפיצול שכמעט ונמנע | פרסום ראשון

I have 399views
המחלוקת שהובילה לפיצול האגודאי באשדוד: שעתיים לפני סגירת הרשימות הציעו באגו"י את מקום 4 לשלומי אמונים ללא רוטציה, כדי למנוע מחלוקת • בתגובה הם הציבו דרישה חדשה ל-2.5 מקומות, כדי לתת מקום גם לנציג דגל
אגודת ישראל המאוחדת באשדוד, ארכיון. באדיבות המצלם

בשבוע שעבר התרחש פיצול של הרגע האחרון בין הסיעות החסידיות באשדוד, ל'מקומי קול חי' נודע הערב (שלישי) פרטים נוספים בפרסום ראשון, על מאחורי הקלעים. מסתבר כי בפגישה שנערכה שעתיים לפני סגירת הרשימות, הציעו באגודת ישראל את המקום הרביעי ברשימה לשלומי אמונים, ללא רוטציה, כדי למנוע מחלוקת, אלא שגם זה לא הספיק כדי להביא לריצה משותפת.

כל המאמצים וההצעות לא צלחו כאשר לבסוף הוגשו שתי רשימות נפרדות – בעלזא, שלומי אמונים ודגל התורה לחוד, מול 'הסיעה המרכזית' שהיא חסידות גור, ביחד עם חסידות ויזניץ'. ההצעה שהעבירה אגודת ישראל לשלומי אמונים שעות לפני הגשת הרשימות, על המקום הרביעי כאמור וללא רוטציה, הגיעה למרות שמספר הקולות של שלומי אמונים באשדוד אינו מצדיק מקום שלם לפי המספרים כיום.


הגשת הרשימה הנפרדת של גור וויז'ניץ. באדיבות המצלם

בתגובה להצעה על המקום הרביעי, העלו אפרים וובר (נציג חסידות בעלזא באשדוד) ויהושע טננהויז (נציג חסידות סלונים ושלומי אמונים באשדוד) דרישה חדשה לשתיים וחצי מקומות ברשימה, כדי לתת מקום גם לנציג דגל התורה שחברה עמם לציר לאחר שבבחירות קודמות תמכו בש"ס.

בשלב זה, לאור העלאת רף הדרישות, הבינו באגודת ישראל שהפיצול בלתי נמנע והוגשו רשימות נפרדות. עם זאת, יש לציין כי בשני הצדדים עושים מאמצים להרגיע את השטח שלא תיווצר אווירת מחלוקת, וכך גם לראשות העיר כולם מאוחדים בתמיכה בראש העיר המכהן, שמתמודד לקדנציה נוספת, יחיאל לסרי.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    פורוש כרגיל חי ממחלוקת

כתיבת תגובה