טבריה

הגר"ד קוק במכתב חריף לדרעי: "הפילוג גורם לי קיצור חיים" | חשיפה

I have 251views
מכתב חריף מאוד של הגר"ד קוק לאריה דרעי, בדרישה לאחדות בטבריה כדי לסכל ניצחון של רון קובי: "אי אפשר לעשות פילוג, זה גורם לי עצמי קיצור חיים ממש. לא שווה לקצר את חיי בגלל חשבון. דוד אוחנה עוזר לנו בפועל יותר מכולם, אם לא מקבל זאת אני בורח מטבריה"
הגר"ד קוק. צילום: פלאש 90


מכתבו המלא של הגר"ד קוק לדרעי

חשיפה: היום (שישי) אנו מפרסמים מכתב דרמטי וחריף במיוחד שכתב מרן הגה"צ הרב דוב קוק, ליושב ראש ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי, בשל הווטו ששם על איחוד בטבריה. במכתבו החריף כותב בין היתר הגר"ד קוק, כי בכך שדרעי מסכל את האיחוד הוא גורם לרב ל"קיצור חיים", וכי במידה והאיחוד לא ייצא לדרך הוא עלול "לברוח מטבריה". עם זאת, על אף המכתב החריף בחר דרעי שלא להגיב למכתב ולא להתאחד עם שאר החרדים בטבריה.

"לכבוד ר' אריה שאג מי לא יירא", פותח מרן הגר"ד קוק את מכתבו החריף לדרעי. "אי אפשר לעשות פילוג, זה גורם לי עצמי קיצור חיים ממש. לא שווה לקצר את חיי בגלל חשבון. דוד אוחנה עוזר לנו בפועל יותר מכולם, אם לא מקבל זאת אני בורח מטבריה", הוסיף מרן הגר"ד קוק במכתבו החריף ליושב ראש ש"ס. דרעי כאמור בחר שלא להגיב לרב, גם במפלגת ש"ס לא הגיבו עד כה לפנייתנו. נביא אותה במלואה כשתתקבל.

הרקע למאמצים של הגר"ד קוק לייצר אחדות בטבריה, הוא הניסיון של הרב לסכל אפשרות שרון קובי, שמתמודד שוב פעם לראשות העיר, ינצח. אמש הוגשו רשימות נפרדות, של ש"ס ושל קהילת הרב קוק עם יהדות התורה – כאשר נראה כי כעת הציבור החרדי בטבריה עלול להפסיד קולות רבים שהיו יכולים לסייע במאמצים החרדים למנוע אפשרות שקובי ינצח. הרב קוק פעל לכך ביתר שאת בשבועות האחרונים, ללא הצלחה בשל הווטו ששם דרעי.

הגר"ד קוק הזכיר את דוד אוחנה נציג 'דגל' במכתבו, בשל כך שדרעי סיכל את האיחוד החרדי בטבריה בגלל אוחנה עצמו. דרעי החליט להתנגד לו אישית, והמכתב שאנו חושפים היום הוא המכתב השני שכבר שלח הגר"ד קוק לדרעי – בדרישה שיסיר את הווטו מאוחנה.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. אזרח

  ראשית דב קוק ושאר הנציגים דתיים וחילונים חייבים להבין שבמלחמה יש רק מפסידים אין מנצחים וטבריה היא עיר תיירות כך היתה וכך תישאר

 2. דודו

  דרעי תזהר בכבוד הרב קוק שליט"א.
  אני מכיר הרבה אנשים שהתנגדו לרב קוק והם לא פה.
  הזהרו ….שגחלתן….ונשיכתן…..

 3. דודו

  אריה דרעי תזהר מהרב הגאון קוק שליט"א
  כטברייני אני מכיר הרבה אנשים שהלכו נגד הרב ,והם לא האריכו ימים
  הזהרו….שגחלתן….ונשיכתן….

 4. טברינית

  אין על הרב
  השם ישמור אותו אבא של כולם
  כל המגזרים נוהרים לפתוח בעט צרה
  שהשם ימשיך לתת לו כוחות מעל הטבע
  הרב רוצה לטובת ככל הציבור כולו
  הרב דוגל באהבת ישראל עצומה
  השם יצליח דרכו
  אורך ימים שונות חיים יוסיפו לו אמן
  והרבה לא במלחמה הרב מאגד את כולם הרב אוהב כל יהודי

כתיבת תגובה