פתח תקווה

סערה בדגל התורה: הנציג שהוחלף, יו"ר הרשימה שהתפטר וכעס הקהילות

I have 523views
סערה בפתח תקווה: אמש ברשימת יהדות התורה שהוגשה, הוחלף ברגע האחרון נציג רוב הקהילות הליטאיות בנציגו של הגר"י רוזן - שהוצב בראש הרשימה אך החליט להתפטר, וכעת היו"ר הוא דווקא הנציג החסידי • הנציג הליטאי השני מאיים להתפטר אף הוא
מהדרמות אמש בפתח תקווה. באדיבות המצלם

אמש (חמישי) הסתיים מועד הגשת הרשימות, כשחלקם הוגשו ברגע האחרון עם שינויים מפתיעים בהרכב – מה שהביא לסערות. אחת הרשימות המפתיעות שהוגשו היא של יהדות התורה בפתח תקווה, שם הוחלט זמן קצר לפני הגשת הרשימה להדיח מראש הרשימה את נציג רוב הקהילות הליטאיות, מנחם הבלין. במקום הבלין הוצב נציגו של ראש הישיבה הגאון הרב יגאל רוזן, רוני לוינשטיין. אלא שכאן הדרמה לא הסתיימה.


רשימת יהדות התורה שהוגשה כשלוינשטיין בראשה. בהמשך הודיע על התפטרותו. באדיבות המצלם

זמן קצר אחרי שנודע כי לוינשטיין הוא זה שהוצב בראש הרשימה, במקום הבלין שהוא כאמור נציג רוב הקהילות הליטאיות בפתח תקווה, לוינשטיין הודיע שהחליט להתפטר מהרשימה. ברקע היה זעם של חלק גדול מהקהילות על הדחתו של הבלין, מה שככל הנראה הביא להתפטרותו של לוינשטיין. בהודעה קצרה שפרסם ב'סטטוס' בחשבון הווצאפ שלו, הודיע לוינשטיין על התפטרותו מראש הרשימה: "לשאלת כולם – אשמח לשרת את כולם אבל אני לא הנציג. גמר חתימה טובה".


הודעת התפטרותו של לוינשטיין, בווצאפ. צילום מסך

סדר הרשימה שהוגשה בתחילה היה לוינשטיין, אחריו נציג הקהילות החסידות מאיר צבי בלומנטל, אחריו שלום הבלין, נציגו של הרב רבינוביץ – ואחרון ברביעייה הפותחת הוא יהודה גליקמן, נציג החרד"לים ומפלגת 'נעם'. אחרי התפטרותו של לוינשטיין הפך בלומנטל, הנציג החסידי, ליו"ר דגל התורה בפתח תקווה, מה שעורר את זעם המפלגה הליטאית על מה שהם מכנים כ"מחטף של הרגע האחרון".

מאז הגשת הרשימה אמש והתפטרותו של לוינשטיין, סוערות הרוחות בקרב הקהילות הליטאיות בפתח תקווה. לטענתם, מחלוקת מול מספר רבנים בעיר הוביל לכך שרוב הקהילות הליטאיות בפתח תקווה לא קיבלו את הייצוג הדרוש להם. כעת מופעל לחץ כבד גם על הבלין, נציגו של הרב רבינוביץ, כאשר הבלין מאיים בהתפטרות. מי שהיה אמור מלכתחילה לעמוד בראש יהדות התורה בפתח תקווה הוא מנחם הבלין, שכאמור הודח ברגע האחרון והוחלף בלוינשטיין שכבר הספיק להתפטר. בעיר מבטיחים שזה עדיין לא סוף הסיפור.


הגשת רשימת יהדות התורה, מלווה בנציג נעם שקיבלה את המקום הרביעי ברשימה

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. יוסף

  אני מקווה שמי שפרסם את הכתבה הזאת רואה את התגובה
  ושידע-או שהוא תמים או שהוא מושחת
  כי אנו ניסינו לרדוף אחרי מנחם הבלין במשך כל השעות של הגשת הרשימות אתמול והוא לא היה בבית לא ענה לטלפונים לא הסכים להקשיב לר יגאל רוזן ר דוד כהן ויוסי חברוני ועוד שהתחננו אליו להגיש טופס כדי שיהיה נציג והוא לא היה מוכן
  אז אף אחד לא הדיח אותו
  ואת לווינשטיין שמו מחוסר ברירה בחמישה לתשע בהסכמתו ואח"כ הוא התחרט
  א"כ יוצא שמי שפרסם את הכתבה הזאת שיתקשר לבקש סליחה ממי שצריך
  גמר חתימה טובה

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   איך שלא יהיה , המצב לא טוב…

   השטן עובד שעות נוספות כדי לפלג את החרדים בכל אתר ואתר ולא רק בפתח תקווה וכך הוא מצליח לעכב את הגאולה.
   לצערינו הרב.
   יהי רצון שהקב"ה יערה ממרום רוח טהרה על עמו ישראל ויחיש גאולתינו
   במהרה בימינו אמן ואמן

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איך שלא יהיה , המצב לא טוב…

  השטן עובד שעות נוספות כדי לפלג את החרדים בכל אתר ואתר ולא רק בפתח תקווה וכך הוא מצליח לעכב את הגאולה.
  לצערינו הרב.
  יהי רצון שהקב"ה יערה ממרום רוח טהרה על עמו ישראל ויחיש גאולתינו
  במהרה בימינו אמן ואמן

כתיבת תגובה