פתח תקווה

צו איסור הפרסום בפרשיית גרינברג, יפוג שבוע לבחירות

I have 454views
המידע החדש יכריע את הבחירות? בית המשפט החליט להאריך את צו איסור הפרסום על המידע החדש שהתגלה לאחרונה בפרשיית ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, כך שהמידע יותר לפרסום שישה ימים בלבד לפני הבחירות • עורך דינו: "ממתין לסיום החקירה כדי להוכיח שמעולם לא עבר עבירה"
רמי גרינברג, ברקע עיריית פתח תקווה ולהב 433. צילום: פלאש 90/פייסבוק

ייפסל מהתמודדות? בית המשפט החליט להאריך אמש (שלישי) את צו איסור הפרסום על ההתפתחויות בפרשיית ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, שמתמודד לקדנציה נוספת. צו איסור הפרסום הוארך עד לי' בחשוון, שישה ימים בלבד לפני מועד קיום הבחירות המוניציפליות. המידע החדש בעניינו של גרינברג, שיתפרסם פחות משבוע לפני הבחירות, עשוי להשפיע דרמטית על זהותו של ראש עיריית פתח תקווה בקדנציה הקרובה.

הפרשייה בעניינו של גרינברג החלה כבר לפני 5 שנים, אז עולה חשד במשטרה שגרינברג קיבל כספי שוחד רבים מ"בעלי עניין" בפתח תקווה – כספים שהלכו למען הקמפיין שבסוף אף הביא לניצחונו – אך בתמורה הוא נאלץ להעניק להם שלל הטבות, כולל הבטחות לקידום ענייניהם הכלכליים. הפרשייה התפוצצה בשנה שעברה, אז הפכה המשטרה את החקירה לגלויה וזימנה את גרינברג, מנכ"ל העירייה יניב בניטה ועוד שני אנשי עסקים מקומיים, למשרדי לה"ב 433.

החשדות כנגד גרינברג, לפי המשטרה, חמורות במיוחד: עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה וחוק מס ערך מוסף. בשבוע שעבר דווח על התפתחות חדשה בפרשייה, אך כאמור בית המשפט החליט שהמידע יותר לפרסום רק פחות משבוע לפני הבחירות. גרינברג עצמו מקפיד בינתיים שלא להתייחס לפרשייה, כך בין היתר השיק את קמפיין הבחירות וערך עם פעיליו טקס הרמת כוסית לרגל השנה החדשה.

עורך הדין עופר ברטל, שמייצג את ראש עיריית פתח תקווה בפרשייה, מסר בתגובה: "מר גרינברג לא עבר מעולם עבירה כלשהי. הוא ממתין זמן רב לסיום חקירת המשטרה, כדי שיוכל להוכיח זאת. הוא מבקש בינתיים את סבלנותם של התושבים – להם הוא מקדיש את כל עיתותיו וימשיך להקדיש להם את כל זמנו ומרצו גם אחרי הבחירות. ההתפתחות הזו לא תעלה ולא תוריד לקמפיין. הוא ממשיך במסע הבחירות".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. rararar

  רוב התושבים בפתח תקוה עומדים אחריך
  מחזיקים לך אצבעות וגם נבחר בך

 2. דניאל

  רמי ראש עיר מס 1, גם אם יהיו לו 1000 עבירות אני וכל משפחתי הנרחבת ( 100 איש) נצביע לו. רמי אל תדאג!

 3. צביקה

  רמי ראש עיר מס 1

כתיבת תגובה