טבריה

"לדחות את הרשע הידוע": מכתבו המלא של הגר"ד קוק לדרעי

I have 413views
חשיפת 'מקומי קול חי': מכתבו המלא של הגר"ד קוק ליו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, ובו הוא דורש להסיר את הווטו שהטיל על איחוד חרדי בטבריה - על אף שדרעי לא מעוניין בדגל התורה • הרב מסביר מדוע צריך איחוד - כדי שרון קובי לא ינצח: "לדחות את הרשע הידוע"
הגר"ד קוק ומכתבו לאריה דרעי. צילום: שוקי לרר/עיבוד: קול חי

חשיפת 'מקומי קול חי': אחרי הפרסום אמש (שלישי) על מכתבו של הגאון הרב דוב קוק ליושב ראש מפלגת ש"ס, חבר הכנסת אריה דרעי בדרישה שיסיר את הווטו שהטיל כנגד איחוד חרדי בעיר טבריה, הבוקר אנו מפרסמים את המכתב עצמו בכתב ידו של הרב קוק, כפי שהעביר בערב ראש השנה לדרעי. כזכור, בלשכתו של דרעי סירבו להתייחס לשאלה האם יסיר את הווטו בעקבות המכתב, כאשר מסתבר כי עד כה דרעי לא הגיב לרב קוק על המכתב.

נוסח המכתב המלא ששלח הרב קוק לח"כ דרעי, בדרישה שיסיר את הווטו מאיחוד חרדי בעיר טבריה: ערב ראש השנה תשפ"ג. "אריה שאג, מי לא ירא". אנחנו סומכים עליכם במלא מובן המילה. יש כאן הוראת שעה שמוכרחים "אחדות". בפועל לעשות כאן במסירות נפש אף על פי שהכול קשה וידוע שקשה".


מכתבו המלא של הגר"ד קוק לאריה דרעי

בהמשך המכתב מפרט הרב כי ידוע לו שהווטו שדרעי הטיל מכוון למפלגת דגל התורה ולנציג שלה, דוד אוחנה: "אני הקטן מסיים בברכת "אריה שאג" אבל מוכרחים לאשר כאן את "דוד אוחנה"". כאן עובר הרב להסביר שהוא למעשה חושש, שבמידה ולא יהיה איחוד חרדי בטבריה – רון קובי, ראש העיר לשעבר, יזכה שוב פעם בבחירות.

עם זאת, הגר"ד קוק נמנע מלנקוט בשמו של קובי אלא כותב נגדו משפט חריף: "כי בפועל צריך לדחות את הרשע הידוע. אם הכוח המשותף ואתה שלום וביתכם שלום מכל הלב באהבת בנים ואחים (לצרה) ד.ב.ש בן בוזי הכהן". כאמור, עד כה אריה דרעי לא הגיב למכתבו של הרב. מלשכתו נמסר בתגובה לפנייתנו כי השניים בקשרי ידידות ארוכת שנים, וכי דרעי פועל לאחדות בעיר.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בשביל מה הרב קוק צריך להתבזות בפני דרעי ?
  הוא לא יכול להוביל מהלכים בלי הסכמת מרן דרעי ?….

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כי דרעי שולט בשס הוא המילה…הרב קוק שולח לו מכתב הוא צריך למלא את בקשתו של גדול הדור

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אבל דרעי עצמו גם גדול הדור….
   והרב קוק רק "ידיד" שלו….

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דוד אוחנה מבזה את הספרדים.
  כל פעם הוא מקבל את המקום הבזוי שאחרי המקום הלא ריאלי, כדי לסחוב קולות מספרדים, אבל בפועל שלא יהיה שום סיכוי שיכנס (לא בנורווגי, וגם אם מישהו ימות ח"ו).
  אז צריך להעיף אותו הכי רחוק שיש וזהו.

כתיבת תגובה