אשדוד

הסתיים בפיוס: דרעי רתח על גולדקנופף, מה תעשה ש"ס בסיבוב שני? | פרסום ראשון

I have 97views
דרעי רתח על גולדקנופף בפגישתם בשבוע שעבר, בשל תמיכת אגודת ישראל ביחיאל לסרי באשדוד, זאת לדבריו בניגוד למה שסיכמו בתחילה • לבסוף השניים "התפייסו" וסיכמו לנסות לבחון באלו ערים ניתן לשתף פעולה • בש"ס אומרים כי אם יהיה סיבוב שני ישקלו לתמוך בהלן גלבר
דרעי וגולדקנופף, ארכיון. באדיבות המצלם

פרסמנו הערב (ראשון) בתוכנית 'עניין מקומי' בהגשת איתי גדסי ויענקל'ה פרידמן, כי במהלך פגישתם בשבוע שעבר בירושלים של ראשי מפלגות ש"ס ויהדות התורה הטונים התלהמו, בשל כעס של ח"כ אריה דרעי על מהלכים שבוצעו לקראת הבחירות המקומיות שייערכו בעוד פחות מחודשיים. המפגש הסתיים בהתפייסות.

לפי מקורות שנכחו בפגישה המתוחה, בין יו"ר ש"ס דרעי ליו"ר יהדות התורה השר יצחק גולדקנופף, דרעי זעם על כך שאגודת ישראל בראשה עומד גולדקנופף הביעה תמיכה בראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, לקדנציה נוספת. דרעי טען כי גולדקנופף ומפלגתו התחייבו בעל-פה שלא לתמוך בלסרי, אלא שיתמכו במועמד משותף – ככל הנראה ברק סרי מקורבו.

לבסוף השניים "התפייסו" וסיכמו לנסות ולשתף פעולה בערים אחרות, כאשר בשתי המפלגות טוענים הערב כי המגעים לדיל ארצי כלשהו עדיין נמשכים. בנוסף, בש"ס אומרים כי אם יהיה סיבוב שני באשדוד ישקלו לתמוך בהלן גלבר, המועמדת המובילה כיום מול לסרי. לדבריהם, גלבר מסורתית וניתן לעבוד איתה ועם יועץ בכיר שלה שמוכר לבכירי המפלגות החרדיות.

כמו כן מציינים בש"ס הארצית הקצאה לכולל של האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא שאושרה רק בזכות האצבע שלה, לפני מספר חודשים, מה ש"מוכיח שהיא יכולה לשתף פעולה עם החרדים". השיחות הללו בש"ס מתקיימות בצל ההבנה הברורה כי המועמד שלהם, אבי אמסלם, חסר סיכויים כדי לנצח. "במידה ולסרי וגלבר יעלו לסיבוב שני – בהחלט ייתכן שנתמוך בגלבר. עם לסרי היחסים שלנו עכורים", לדבריהם.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה