כללי

שבוע להגשת הרשימות: מלחמת הכול בכל – תמונת מצב

I have 585views
ביום חמישי הבא, בחצות, תום מועד הגשת הרשימות, נדע האם דגל התורה, אגודת ישראל וש"ס הולכות למלחמת הכול בכל ברחבי הארץ - או שמא יימצא הפתרון ברגע האחרון?
חגיגות "6-3" של דגל התורה, ירושלים, בבחירות הקודמות. צילום: פלאש 90

בני ברק
ביום חמישי הבא, בחצות, תום מועד הגשת הרשימות, נדע האם בני ברק תיכנס למלחמת העולם ראשונה. מלחמה רבת זרועות וזירות, עיר הכתר החרדית, שתקציבה השנתי 1.7 מיליארד שקלים, עומדת לעשות היסטוריה. הברית ההיסטורית בין דגל התורה לאגודת ישראל עומדת במבחן. האם יימצא פתרון ברגע האחרון?

נכון לשעה זו, בניגוד להערכותיי המוקדמות שהוטו שהטילה דגל על מועמדותו של חנוך זייברט יוסר בזריזות לאחר מו"מ קצר, בדגל התורה מצהירים ברורות כי אם עד הגשת הרשימות (יום חמישי הבא) לא יגיעו להסכמות עם אגו"י על מועמד מוסכם, ואגודה תמשיך להתעקש, הרי שזו הפרת הסכם כתוב, ודגל תהיה משוחררת מכל התחייבות. במקרה כזה, מנחם שפירא – ראש רשימת דגל התורה יגיש מועמדות לראשות העיר.

חשוב לציין, נכון לשעה זו, אחרי המבוי הסתום אליו הגיעו צוותי המו"מ של אגודה ודגל, טרם נקבעה פגישה נוספת בין הצדדים, וקיים ביניהם נתק מוחלט.

להערכתי, בהתאם למצב כרגע, בסיום הגשת הרשימות שבוע הבא נמצא את עצמנו עם לא פחות מ-4 מועמדים לראשות העיר: זייברט, שפירא, בוסו ווידר. וייתכן אף מועמד חמישי: איש הפלג הירושלמי. (ההתרחשויות בתוך הפלגים של הפלג, והמתחים בין חצר הגר"א דויטש לחצר הגר"צ פרידמן, מסקרנות וצפויות לספק התפתחויות מעניינות עם שמות חדשים ואף רשימה חדשה, ועל כך נעדכן בהמשך).

כפי הנראה, רק אז יתחיל מו"מ אמיתי, אלא שאז זה עלול להיות מאוחר מידי מבחינת אגודה, כי המחיר שהיא תיאלץ לשלם עבור הסרת מועמדותו של שפירא יהיה גבוה עד בלתי אפשרי מבחינתה.

לחילופין, במקרה של הגשת מועמד לראשות העיר מטעם דגל, אגו"י עשויה לחתום על ריצה משותפת עם ש"ס בתמורה להסרת מועמדותו של בוסו, ואז בדגל יצטרכו לבחור האם לרוץ עד הסוף או להסתפק בפירורים. או כמובן להיכנע לדרישת הוטו של דגל ולהחליף את זייברט.

בדגל מעריכים כי אם מנחם שפירא יתמודד, הוא ינצח כל מועמד. הם בונים בין היתר על תמיכת שלומי אמונים בעלת בריתם החדשה, ותמיכת מפלגתו של מרן הרב מאזוז שצפויה להתמודד באופן עצמאי למועצה.

במקרה כזה קשה להעריך מי ינצח, אך ברור שהמלחמה תהיה עקובה מדם לאורך כל הציר וכל מפלגה תניח מועמדי מדף עד לרגע האחרון – שבוע לפני הבחירות, כדי לנהל מו"מ חסר רחמים בתמורה להסרת המועמדים.

כל זה מהווה פרומו לצפוי לנו במועצת העיר ב-5 השנים הבאות. מי שיזכה בכתר ראשות העיר ימצא את עצמו בראש קואליציה רעועה.

ריענון השורות שיבוצע בכל סיעות הבית מבטיח גדוד של 20 חברי מועצה צעירים ותוססים, שצפויים להעיר את העירייה המנומנמת ולייצר כאבי ראש לכל ראש עיר שייבחר, שכן לאף סיעה לא יהיה רוב מובטח במועצה ויהיה צורך בקואליציה מגוונת.

אלעד
העיר שהייתה השבוע במרכז הכותרות, וסיפקה לנו כל ערב מכתב דרמטי אחר, צפויה להמשיך לייצר דרמות והתפתחויות עד הרגע האחרון.

כל התפתחות באלעד, מייצרת רעידת אדמה והשלכות מיידיות בכל שאר הערים החרדיות.

אם אכן אגו"י תחתום עם ש"ס מול ציר דגל – שלומי אמונים. בש"ס ידרשו מאגו"י שכחלק מההסכם בבני ברק, חסידות ויזניץ' תידרש לתמוך במועמדה יהודה בוטבול מול ישראל פרוש. ובנוסף, לתמוך במועמד ש"ס לראשות העיר אשדוד, או לפחות להסיר את תמיכתם מיחיאל לסרי, החלטה שכבר התקבלה בגור.

ירושלים על ראש שמחתנו

עד לפני שבועיים, תוצאות הבחירות לראשות עיר הבירה היו אמורות להיות צפויות מראש, וזו היתה אמורה להיות מערכת הבחירות המנומנמת ביותר בארץ. אך הדיל בבני ברק עלול לפתוח את הכל, ולגרור ריצה של דגל ושלומי אמונים עם מועמד חדש ומפתיע.

בנוסף, ברגע האחרון, צפויות התפתחויות דרמטיות בהרכב הרשימה של דגל התורה בעיר.

מודיעין עילית

אם עד אתמול נראה היה שמודיעין עילית ממשיכה להיות העיר השקטה והמנומנמת בזירה, וגוטרמן צועד לו בבטחה להשלמת חצי יובל של כהונה בראשות העיר, הרי שהעדכונים שמגיעים הבוקר מבית מרן הגר"ד לנדו, על התייעצויות ממושכות של רב העיר הרב קסלר עם מרן הגר"ד לנדו בימים האחרונים, מלמדות על התרחשויות של הרגע האחרון שעלולות לספק הפתעות. שווה לעקוב.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    כואב מאוד להיווכח כמה משאבים משקיעים העסקנים במאבקי השליטה על הג'ובים והתקציבים , כשבסוף הציבור עצמו לא ממש נהנה מהתוצאות.

    1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

      נכון, כנסו לדף 'בני ברק'

כתיבת תגובה