כללי

היום האחרון לעדכון כתובת המגורים, והתקלה ה'מסתורית' במשרד הפנים ממשיכה

I have 75views
לפי חוק הבחירות לרשויות המקומיות, היום זהו המועמד החוקי האחרון בו ניתן לעדכן את כתובת המגורים במידה ותרצו להצביע למועמד ולרשימה המועדפים עליכם במקום המגורים החדש שלכם • אלא שתקלה "מסתורית" במשרד הפנים, לא מאפשרת זאת
התקלה במשרד הפנים. באדיבות המצלם

הבחירות לרשויות המקומיות: היום (חמישי) זהו המועד החוקי האחרון לפני הבחירות בו ניתן להעביר כתובת ממקום מגורים אחד למקום מגורים אחר, כפי שקובע החוק ומשרד הפנים, במידה ועברתם לעיר אחרת ואתם מעוניינים לממש את הזכות הדמוקרטית שלכם ולהצביע למועמד או לרשימה במקום המגורים החדש שלכם. אלא שמספר רב של תלונות שהגיעו ל'מקומי קול חי', ממספר ערים ברחבי הארץ, מלמדות שישנה תקלה.

כפי שדווח מוקדם יותר השבוע, תקלה לא ברורה במערכת המחשוב של משרד הפנים מקשה על עדכון הכתובת למקום המגורים החדש, מה שפוגע בתקינות ובהליך הסדיר של הבחירות המוניציפליות. מאחר והיום זהו היום האחרון כאמור שבו ניתן חוקית לעדכן את הכתובת לפני הבחירות, אלפי ישראלים נכנסו לאתר משרד הפנים כדי לבצע את הפעולה הפשוטה הזאת – אך גילו לאכזבתם שהתקלה לא מאפשרת זאת.

במשרד הפנים טענו מוקדם יותר השבוע שהתקלה סודרה, אך משלל התלונות והעדויות שהגיעו למערכת 'מקומי קול חי' עולה כי התקלה לא סודרה – לפחות לא בכל הערים בישראל. אחת הדוגמאות הן מהעיר אלעד, שם תושב שלח תמונה בה הוא מנסה לעדכן את הכתובת שלו אך ללא הצלחה. מדובר בתקלה חמורה מאחר והבחירות צריכות להתבצע באופן שוויוני, כאשר לכל אחד יהיה את הזכות להצביע למועמד ולרשימה המועדפים עליו.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה