"למוישה יש את המספר שלי": הסיעה המתוחה ביהדות התורה

I have 1270views
יהדות התורה התכנסה לישיבת סיעה מאוחדת, לראשונה מזה חודש, ברקע המתיחות בין חלקי המפלגה בבחירות המקומיות • גולדקנופף וגפני שברו ביניהם את הקרח, זה מה שהשיב יו"ר המפלגה לשאלת 'מקומי קול חי' מדוע עד כה לא התקיימה ישיבת סיעה מאוחדת
ישיבת סיעת יהדות התורה, ארכיון. צילום: פלאש 90

שבוע בדיוק לפני הבחירות המקומיות, האם ביהדות התורה יצליחו להתגבר על המחלוקות ולהישאר סיעה מאוחדת? אמש (שני) התכנסה יהדות התורה לישיבת סיעה מאוחדת, לראשונה מזה חודש. עד כה המפלגה לא התכנסה יחד – אגודת ישראל, דגל התורה ושלומי אמונים – בשל הפיצול הדרמטי בערים בית שמש ואלעד.

עוד קודם לישיבת הסיעה 'המאוחדת', התכנסו כלל חברי הכנסת של דגל התורה בלשכתו בכנסת של יושב ראש המפלגה, חבר הכנסת משה גפני. ל'מקומי קול חי' נודע כי בישיבת הסיעה המוקדמת של דגל, הח"כים שוחחו על הבחירות המקומיות ועל הציר החדש יחסית במפלגה יחד עם שלומי אמונים והיו"ר השר מאיר פרוש. עם זאת, בישיבת הסיעה של כלל יהדות התורה – הנושא המוניציפלי כלל לא הוזכר.

בתוך החדר הסגור של ישיבת סיעת יהדות התורה, נשבר הקרח בין שני בכירי המפלגה – היושב ראש, השר יצחק גולדקנופף וח"כ גפני. עם זאת, כאמור, נושא הבחירות המוניציפליות לא הוזכר בחדר הסגור וגם לא בחילופי מילים שקיימו השניים בפני שאר חברי הכנסת של המפלגה. השניים שוחחו בעיקר על הדחת עופר כסיף מהכנסת, מהלך שלבסוף נכשל בהצבעה במליאת הכנסת.

לשאלת 'מקומי קול חי' השיב השר גולדקנופף, ביציאה מישיבת הסיעה, כי "הסיבה שרק עכשיו מתקיימת הישיבה אחרי חודש שלא ישבנו כל המפלגה יחד – קשורה אך ורק לדגל התורה. הם לא הזמינו. לי אין בעייה לשבת איתם בכל זמן שירצו, למוישה (גפני) יש את המספר שלי והוא יודע להתקשר אלי כשהוא צריך".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה