קריית גת

‏מהפך בקריית גת: החרדים עוברים לתמוך בסוויסה; ראש העיר יודח? • צפו

I have 695views
ביממה האחרונה התרחש מהפך בקריית גת, כאשר המפלגות החרדיות הודיעו על החלטה להעביר את תמיכתם מראש העיר המכהן, אבירם דהרי, לכפיר סוויסה שמתמודד נגדו • "יש לפעול למענו בכל הכוח", הורו הרבנים

מפץ בקרית גת: הקרב על ראשות העיר גרר דרמות גדולות בחודשים האחרונים, אלא שנראה כי היום הקרב הוכרע לטובת המועמד כפיר סוויסה. מי שמכהן כיום בראשות העיר הוא אבירם דהרי, אלא שחלק גדול מהמפלגות שתמכו בו בפעם הקודמת – הודיעו על העברת תמיכתם לסוויסה. מי שמקדם את סוויסה הוא שר התרבות והספורט, ח"כ מיקי זוהר מ'הליכוד'.

השאלה המשמעותית במערכת הבחירות בקריית גת הייתה שאלת התמיכה החרדית, מאחר ובפעם הקודמת – דהרי זכה לכ-50 אחוזים מקולות תושבי העיר, כאשר כ-20% היו קולות של מצביעים חרדים. אלא שביממה האחרונה הודיעו בזה אחר זה מפלגת ש"ס וחסידויות גור ובעלזא על העברת התמיכה מדהרי לסוויסה, מה שמעניק לסוויסה את הניצחון כמעט בצורה מובטחת.

ברקע ישנו מהלך שניסה ראש העיר המכהן לקדם מול המפלגות החרדיות, עם הקמת מפלגה חרדית חדשה שמטרתה הייתה לנגוס במפלגת 'שס"ג' בקריית גת – המפלגה שמחברת יחד את מפלגות ש"ס ויהדות התורה. בעקבות כך החליטו הקהילות החרדיות בעיר להעביר את התמיכה שלהם לסוויסה, תמיכה שמגיעה ישירות מהרבנים.

השר יעקב מרגי והשר יצחק גולדקנופף הכריזו בכנס אחדות של שס"ג, בהשתתפות חבר מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש מחפוד, רבני העיר קרית גת, ראשי ישיבות, ראשי כוללים ואלפי תושבי קרית גת מכל החוגים והעדות – על התמיכה בסוויסה. גם בקו הפנימי של חסידות בעלזא הוציאו הודעת תמיכה בסוויסה והורו לחסידים להתגייס לנושא 'על מלא'.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה