בית שמש

רמז דרמטי של גפני: לא מחויבים לתמוך בזייברט • צפו

I have 695views
"זאת איננה אסיפה על ראשות העיר, קרה משהו בפוליטיקה החרדית מאז שהורדנו את ה'וטו' על ראש העיר" • כך, בכנס בחירות בבני ברק, הטיל ח"כ משה גפני פצצה כשרמז שייתכן ודגל התורה לא תתמוך בחנוך זייברט לרה"ע - אחרי כל סאגת הוטו

יושב ראש דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני, השתתף אמש (מוצאי שבת) בכנס בחירות בבני ברק. מדובר היה בכנס לטובת רשימת דגל התורה בעיר, אך גפני סיפק כותרת דרמטית במיוחד לגבי שאלת התמיכה במועמד חנוך זייברט לראשות העיר. על אף שדגל חתמה על תמיכה בזייברט אחרי סאגה ארוכה, מסתבר שזה כלל לא בטוח.

"זאת איננה אסיפה על ראשות העיר, קרה משהו בפוליטיקה החרדית מאז שהורדנו את ה'וטו' על ראש העיר, קרו כמה דברים.." פתח גפני את דבריו הדרמטיים בכנס הבחירות. "רק גדולי התורה יגידו לנו למי לבחור כשיגיע יום הבחירות", הוסיף חבר הכנסת. בדבריו התכוון גפני לכך שעל אף שהסירו את הוטו מזייברט וחתמו על תמיכה בו בתמורה לשלל תפקידים – 'דגל' פתוחה למו"מ.

למעשה, יושב ראש דגל התורה מתכוון לחשיפת 'קול חי' על ההצעה שהגיעה לדגל מכיוון יוסף חיים כלף, מקורבו של יושב ראש ש"ס ח"כ אריה דרעי, הצעה לפיה דגל תקיים עם ש"ס משא ומתן על הערים בני ברק, ביתר ורכסים. בדגל זועמים על חסידות גור שזייברט הוא נציגה, מאחר וגור כידוע החליטה שלא לתמוך במועמד דגל לראשות העיר בית שמש, שמוליק גרינברג, אלא לתמוך במועמד ש"ס לרה"ע, משה אבוטבול.

זאת גם הכוונה של גפני בדבריו ש'קרו מאז החתימה דברים בפוליטיקה החרדית'. עם זאת, יש לציין כי המו"מ של דגל וש"ס בבני ברק הוא עם מרחב תמרון צר – מאחר ואוריאל בוסו לא צפוי להתמודד עד הסוף לראשות העיר מטעם ש"ס. "זאת איננה האסיפה", המשיך יושב ראש דגל התורה. "האסיפה הזאת היא רק לרשימת 'דגל התורה' בעירייה, שאני מקווה שנכניס 12 או 13 נציגים. כך ראוי וכך יהיה בעזרת השם. שיהיה בהצלחה".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה