‏מתקפה בדגל על אגודה: "לא האמנו שצריכים להתעסק איתם" • צפו

I have 707views
סגן השר אורי מקלב, מדגל התורה, במתקפה נגד אגודת ישראל • "הייתי שותף לכמה הסכמים בשנים האחרונות, היה ברור שאין מה לדבר על מספרים. החלוקה ההיסטורית של שליש שליש פגעה בנו, הם (אגו"י) הסתכלו על מספרים ולא על צרכים", אמר בכנס בחירות
אורי מקלב עם נציגי אגודת ישראל. צילום: פלאש 90

במהלך כנס הבחירות המקומיות של דגל התורה, אמש (מוצאי שבת) בבני ברק, סגן השר אורי מקלב תקף בחריפות את אגודת ישראל. בנאומו אמר מקלב כי הסיעה החסידית ביהדות התורה לא הסכימה במשך שנים ארוכות לבצע שינויים ברשימות כדי לתקן את מה שדגל רואה כאפליית הציבור הליטאי. מקלב אף סיפר כיצד 'אגודה' הייתה מחפשת 'להעניש' את 'דגל' כשקהילות מסוימות לא התגייסו להצביע.

"זאת מערכה על מניין הציבור בני התורה, ואם ירצה ה' גם בלי מחלוקות! צריך לדעת את גודל השעה, וצריך לחזק את הרשימה שיש בה אנשים צעירים, דומיננטיים מלאי מוטיבציה". פתח מקלב את נאומו. לפניו כזכור נאם יו"ר דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני שרמז בצורה דרמטית כי כלל לא בטוח שדגל תתמוך בחנוך זייברט לראשות העיר בני ברק.

סגן השר מקלב עבר למתקפה ישירה על אגודת ישראל: "אני הייתי שותף עכשיו בכמה הסכמים שהיו בשנים האחרונות. זה היה ברור שאי אפשר בכלל להעלות את זה – שינוי במספרים, בנציגים. אנחנו יודעים שהחלוקה שהייתה היסטורית באופן של שליש שליש היא פגעה בציבור שלנו".

"הם (אגודת ישראל) הלכו לפי מספרים ולא הלכו לפי צרכים, אחרי זה עוד באו אלינו 'רגע אבל יש איזה קבוצה שלא הצביעה, אנחנו צריכים להוריד לכם'. דברים שלא האמנו שאנחנו צריכים להתעסק איתם. אז אם ירצה ה' נעשה ונצליח", חתם מקלב את נאומו בכנס הבחירות של דגל התורה בבני ברק.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה