בני ברק

"ילקו כפליים": העירייה אישרה הקמת מטרו בשבת, זאת הסיבה שתערער

I have 389views
עיריית בני ברק אישרה עבודות בשבת, במהלך הקמת קו מטרו חדש שיעבור בשטח העיר, אך ל'מקומי קול חי' נודע כי העירייה תערער על התוואי מאחר והוא צפוי לעבור בקצה העיר - באזור בית הקברות • העירייה: "דיווח מגמתי ושגוי מכל וכל!"
המטרו בגוש דן, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

חריג: עיריית בני ברק נתנה את אישורה לבצע עבודות בשבת, כחלק מהקמת קווים נוספים של רכבת המטרו ברחבי גוש דן. האישור ניתן רק למקרים של פיקוח נפש, והיום (שני) יתכנסו חברי מנהל התכנון כדי לאשר את הקמת המטרו בשטח העיר בני ברק. ל'מקומי קול חי' נודע כי העירייה נתנה את אישורה רק אחרי היוועצות עם רבנים, אך שבמקביל היא תערער על התוואי שיאושר מאחר והוא כלל אינו נגיש לתושבים.

בישיבת ועדת מנהל התכנון, הצהריים, יאשרו שמסלול קו M2 של המטרו יעבור בשטח העיר בני ברק. בשביל הישיבה הזאת היו צריכים במנהל התכנון את אישור העירייה לעבוד בשבת, כאמור במקרים של פיקוח נפש, אישור שלבסוף אכן התקבל. בעירייה הבהירו שהתייעצו עם רבנים כדי לוודא זאת, אך באישור העירייה מופיע סעיף שמשאיר פתח לחילולי שבת אף שלא לצורך: "האישור ניתן אף לעבודות שימנעו נזק מיידי שכרוך בחשש או ספק פיקוח נפש".

גורמים המעורים בפרטי הדיונים אומרים ל'מקומי קול חי' כי בעיריית בני ברק יערערו על התוואי שיאושר היום, מאחר והוא אינו נגיש למרבית תושבי העיר החרדית. "המטרו יעבור באזור בית הקברות בקצה העיר, אזור שכדי להגיע לשם רוב התושבים יצטרכו לעבור דרך אינספור פקקים ושכונות, מה שיהפוך אותו ללא נגיש", לטענת אותם גורמים. "לכן, על אף האישור שניתן העירייה תערער על התוואי שיאושר במנהל התכנון".

"העירייה תאכל את הדגים הסרוחים וגם תגורש מהעיר", מסבירים אותם גורמים על מה שהתרחש בדיונים המקדימים עם עיריית בני ברק. "גם יבוצעו עבודות בשבת, שעל אף אישור הרבנים יכעיס לא מעט תושבים, וגם המטרו כלל לא יהיה נגיש לרוב התושבים ככה שרובם לא ייהנו ממנו". לפי האישור הצפוי היום, תהיה אך ורק תחנה אחת של המטרו בקצה העיר, בסוף רחוב "חזון איש" על גבול העיר רמת גן השכנה.

תגובת עיריית בני ברק: "עיריית בני ברק מכחישה את הדיווח המגמתי והשגוי מכל וכל! ההיפך הוא הנכון: עבודות המטרו יתבצעו אך רק בימי החול כפי שסוכם בבירור בתנאי ההיתר וצוין במפורש. בהסכם האמור שאושר במועצת העיר ועל דעת רבני העיר שליט"א, הוכנס סעיף המתייחס למציאות של פיקוח נפש העלולה להתרחש באזורי החפירה, ופעולות חירום הנדרשות למניעת חשש פיקוח נפש, ורק פעילות זו הותרה והותנתה בפיקוח רבני העיר הנושא מופיע ברורות בהסכם שהובא למועצת העיר וזכה לאישור גורף של חברי המועצה. יודגש שוב: בניגוד לדיווח, לא אושרה כל עבודה בשבת ולא תתבצענה עבודות בשבת".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה