‏שר הפנים הודיע: התאריך החדש לבחירות המקומיות ביישובי קו העימות

I have 220views
שר הפנים מודיע שהחליט לדחות את הבחירות בתשעה מועצות אזוריות באזורי העימות, לי"ח בחשון תשפ"ה, עוד תשעה חודשים • ארבל עדכן את יו"ר ועדת הפנים בכנסת, זאת רשימת המועצות המלאה בהן יידחו הבחירות
החורבן בעוטף עזה. צילום: פנחס בן זיו

שר הפנים משה ארבל הודיע הבוקר (שני) כי החליט רשמית שהוא דוחה את הבחירות בתשעה מועצות באזורי העימות בגבולות עזה ולבנון, לתאריך י"ח בחשון תשפ"ה (19 לנובמבר 2024). ארבל עדכן בהחלטתו את יושב ראש ועדת הפנים, חבר הכנסת יעקב אשר. הסיבה לדחייה נעוצה בכך שתושבי היישובים בקו העימות בעזה ובלבנון פונו מבתיהם, עקב המלחמה.

רשימת תשעת המועצות האזוריות, בהן הבחירות יתקיימו בעוד תשעה חודשים: אשכול, הגליל העלין, חוף אשקלון, מבואות החרמון, מטה אשר, מעלה יוסף, מרום הגליל, שדות נגב ושער הנגב. בשאר הרשויות ברחבי הארץ, הבחירות יתקיימו בתאריך י"ח אדר א' – בעוד כשבועיים ימים, זאת אחרי שכזכור הבחירות המקומיות נדחו בעקבות מלחמת "חרבות ברזל".

מכתבו של השר ארבל ליו"ר ועדת הפנים

"כפי שנאמר על ידי גורמי משרד הפנים במהלך הדיונים בהצעת החוק, האמור לא בא לגרוע מסמכויותיו הכלליות של שר הפנים לדחיית הבחירות לרשויות המקומיות על פי דברי החקיקה הרלבנטיים", כתב השר ארבל ליו"ר ועדת הפנים, במכתבו על דחיית הבחירות.

"סעיף 4(א) לחוק המועצות האזוריות (מועד בחירות כלליות), התשנ"ד-1994 קובע: יינוכח השר כי אי אפשר לקיים בחירות במועדן במועצה אזורית פלונית, אך היו נסיבות מיוחדות אשר לדעת השר מצדיקות דחייתן, או לא קוימו בחירות במועדן, יקבע השר, בהתייעצות עם הועדה, מועד חדש לבחירות שיהיה קרוב ככל האפשר לאחר שחלפה הסיבה לאי קיום הבחירות במועדן ולא יאוחר ממועד הבחירות הבאות למועצות האזוריות לפי סעיף 3", חתם את מכתבו.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה