בני ברק

‏זייברט ודגל: בני ברק מתחילה בקמפיינים, ללא אווירת בחירות

I have 578views
ב'עיר התורה והחסידות' יפתחו הערב רשמית מפלגות דגל התורה ואגודת ישראל את קמפיין הבחירות, כשלראשונה ירוצו בנפרד למועצת העיר אך יתמכו באותו מועמד: חנוך זייברט • בש"ס מיהרו לתקן מודעת בחירות, בה השמיטו את אוריאל בוסו כמועמדם לרה"ע

כשבועיים לבחירות, הערב (מוצאי שבת) ייפתחו רשמית הקמפיינים של מפלגות דגל התורה ואגודת ישראל בעיר בני ברק – אך בניגוד לרושם שנוצר בתחילת מערכת הבחירות, העיר ללא 'אווירת בחירות' משמעותית כלשהי. הסיבה: ברחוב החרדי מוסכם על כולם שאוריאל בוסו מש"ס לא ירוץ עד הסוף לראשות העיר, כך שחנוך זייברט, ראש העיר לשעבר, יזכה בקלות בקדנציה שנייה שלו.

הערב בשעה 21:00 זייברט ואגודת ישראל יפתחו כאמור רשמית את הקמפיין, כך גם דגל התורה (שתומכת בזייברט) תפתח את הקמפיין למועצת העיר, במעמד רבני התנועה הגאון רבי נתן זוכובסקי והגאון רבי יוסף אפרתי, חברי הכנסת של 'דגל התורה', ובהשתתפות נציגי הציבור והמועמדים למועצת העירייה. כפי שהיה בקדנציות הקודמות, גם הפעם הבחירות המשמעותיות הן אך ורק למועצת העיר.

עם זאת, החידוש הוא בכך שדגל התורה ואגודת ישראל רצות הפעם בנפרד למועצת עיריית בני ברק, במטרה למקסם קולות. "המשמעות על הריצה הנפרדת היא השפעה ישירה על אופן ניהול העיר וחלוקת המשאבים העירוניים לכלל הציבור. הזדמנות נדירה להגדיל את נציגות דגל התורה בעיר, ולהביא לשינוי היסטורי במועצת העיר בני ברק, לטובת המשך הסיוע והעזרה לכלל הקהילות, דבר הנצרך ביותר", נכתב בביטאון 'דגל', "יתד נאמן", לקראת פתיחת המטה הערב.

בש"ס כבר פתחו את הקמפיין בבני ברק, כאשר באופן רשמי שר הבריאות אוריאל בוסו הוא מועמד המפלגה לראשות העיר. פרשננו הפוליטי איתי גדסי חשף בשבוע שעבר ב'קול חי' כיצד ש"ס פרסמה מודעות קמפיין ללא בוסו כמועמד – מה שעלול להצביע על הנאמר בחדרים סגורים, לפיו בוסו יפרוש לפני הבחירות. לאחר הפרסום ב'קול חי', בש"ס מיהרו לתקן את המודעה ולצרף את תמונתו של בוסו לשלטי הקמפיין.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה