בית שמש

בית שמש: צעיר הציע לשחד בוחרים, ונעצר

I have 1641views
תושב בית שמש בשנות ה-20 לחייו נעצר לאחר שהציע שוחד לבוחרים בעיר כדי שיצביעו בעבור מועמד מסוים • המשטרה הגדירה את העיר כ"עיר אדומה" עם הצבה מוגברת של שוטרים סמויים
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה

הקרב היצרי בבית שמש: המשטרה עצרה אמש תושב בית שמש בשנות ה-20 לחייו בחשד לשוחד בחירות וקבלת דבר במרמה. לפי החשד הוא הציע כסף לאזרחים בתמורה להצבעה למועמד, ותכנן לזייף ולשבש את הבחירות בעיר.

החקירה נפתחה אתמול ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה, וממנה עלה כי ברשתות החברתיות, פורסמו פרטיו של החשוד כמי שמציע תשלום עבור הצבעה בעד מועמד מסוים. הפרטים הופצו גם בקבוצות הווצאפ בעיר, מה שהוביל את המועמדים הנגדיים להגיש תלונה במשטרה ובוועדת הבחירות לפיה נעשתה עבירה על חוק טוהר הבחירות.

לפי החשד הצעיר הציע לבוחר מסוים תשלום של 200 שקלים, ובמקרה נוסף הציע 100 שקלים תמורת כל תעודת זהות של בוחר, באמצעותה התכוון לפי החשד להצביע, לזייף ולהפריע למהלך התקין של הבחירות. בהמשך היום יובא החשוד לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרו.

במשטרה זיהו את בית שמש כ"עיר אדומה", עם חשש גבוה להפרת טוהר הבחירות שתכלול זיופי קולות, שוחד למצביעים ואיומים אפילו פיזיים כנגד מועמדים אחרים. בעקבות כך הוצבה כמות גבוהה יחסית של שוטרים, גלויים וסמויים, ברחבי העיר.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה