אלעד

מלכיאלי: "דרעי עשה מאמצים גדולים כדי להגיע לאחדות"

I have 520views
שר הדתות מיכאל מלכיאלי לאבי מימרן במהדורה המרכזית: "אנחנו לא עוסקים בחוק התקציב אלא בגיוס אבל תקציב הישיבות הוא נגזרת מהמצב. בג"צ יכול לעצור את תקצוב הישיבות עד להסדרת החוק"
מלכיאלי ואבוטבול. צילום: פלאש 90

שר הדתות מיכאל מלכיאלי: "זו לא פעם ראשונה שבג"צ אומר את דעתו בעניין חוק הגיוס. הכנסת תהיה חייבת להידרש לנושא. זה חוק מורכב מאוד וכולנו יודעים שאין טעם להעביר בכנסת חוק שייפסל למחרת בבג"צ. האתגר הוא לעבור את המשוכה המשפטית"

"אנחנו לא עוסקים בחוק התקציב אלא בגיוס אבל תקציב הישיבות הוא נגזרת מהמצב. בג"צ יכול לעצור את תקצוב הישיבות עד להסדרת החוק"

"החוק קובע את מספר השעות שבן ישיבה צריך ללמוד כדי להיכלל ב'תורתו אומנותו', אבל החינוך הוא פך השמן הטהור שלנו וההחלטות צריכות להתקבל אך ורק על ידי גדולי ישראל. נושא הבחורים שלא לומדים בישיבה יוכרע אך ורק בחדר של גדולי ישראל"

על הבחירות המקומיות: "הפשרות והמאמצים שיו"ר ש"ס עשה בהוראת חברי ה'מועצת' כדי להגיע לאחדות היו גדולים מאוד. המאבק נכפה עלינו למרות שעשינו הכל כדי להגיע לאחדות. לכן אנו נמצאים במקום בו אנו נמצאים"

אלעד: "יהודה בוטבול הוא לא מועמד של ש"ס בלבד. חסידים וליטאים ודתיים תומכים בו כאחד. אנחנו הולכים בראש מורם. הצד השני (דגל) הודה שהיה הסכם. מגיע לאלעד ניהול שיוויוני לכולם. ראש העיר הנוכחי היה עסוק בלפלג ולשלוט. אלעד היא עיר שלנו. נקודה. יש הסכם".

בבית שמש: "החליט מי שהחליט להצניח מועמד, בלי לדבר איתנו לפני. ש"ס היא הסיעה הגדולה ביותר בעיר. שיקום אברך אחד ויאמר שאבוטבול כראש-עיר לא נתן לו את כל הצרכים".

רכסים: "שמעתי מה גפני אמר ואח"כ הוא גם התנצל. אני קורא לו להוציא את גדולי ישראל מהמשוואה. ברכסים יש רוב ספרדי והתושבים רוצים את זה. אם היו הולכים איתנו בשקיפות והוגנות מילא, אבל במצב הנוכחי אין מנוס".

ולסיום: "מי שחשוב לו לקיים את צוואת מרן הרב עובדיה יצביע לבוטבול באלעד ולאבוטבול בבית שמש".

האזינו

//עוד כתבות

כתיבת תגובה