בית שמש

ברגע האחרון: ש"ס תומכת בשמואל גרינברג בבית שמש

I have 2617views
פרסום ראשון: ההסכם הקואליציוני שנחתם בין דגל התורה לש"ס בבית שמש לקראת הסיבוב השני על ראשות העיר. ניתן לראות את רשימת ההישגים שהביאה שס, דבר שאמור להוציא את הש"סניקים מהבית לטובת גרינברג. בסעיף יט, ניתן לראות את החתימה על הסכם הרוטציה לאיציק אלמליח בקדנציה הבאה עליו חתם גפני. כעת מתפרסם מכתב מועצת החכמים

אחרי יממה מגיעה ההודעה הרשמית: תנועת ש"ס תתמוך במועמד החרדי הרב שמואל גרינברג לראשות העיר. התמיכה מגיעה לאחר הוראת מועצת חכמי התורה והנחייתו של יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי, לעשות הכל בכדי לאחד את השורות סביב המועמד החרדי, בכדי לשמור על צביון העיר ולספק כיאות את צרכי הציבור התורני.

במסגרת ההסכמות נציגי ש"ס יכהנו בתפקידים בכירים והובטחו צרכי הקהילות הספרדיות, בדגש על צרכי מוסדות התורה והחינוך, הקצאות לבתי הכנסת, ושאר צרכי הדת והקהילות. בהסכם נחתם סעיף הרוטציה, כאשר בקדנציה הבאה דגל התורה תתמוך במועמד ש"ס איציק אלמליח או נציג אחר מטעמה לראשות העיר.

התיקים שתקבל ש"ס – סגן ומ"מ ראש העיר, תיק חינוך, מטה בינוי, תרבות מורשת המזרח, תיק מנהלות שכונתיות, יו"ר ועדת מכרזים, תיק מבני דת, יו"ר מועצה דתית ומינוי רב עיר, נציגים בוועדות ותאגידי העירייה. כמו כן, תוקם וועדת רבנים לטיפול בנושא קבלת בנות לסמינרים, וההקצאות יאושרו בהסכמה מלאה של כלל הסיעות.

המועמד לראשות העיר הרב שמואל גרינברג: "אני נרגש לקבל את תמיכת תנועת ש"ס מלווה בברכת חכמי התורה גדולי ישראל. זו זכות גדולה להיות הגורם המאחד, ולהוביל שותפות חרדית אמיתית ועניינית בניהול העיר בית שמש, עיר שרובה חרדים, צרכיה מרובים, ואשר תמיכת שס נדרשת גם לצורך פיתוח העיר והגדלת המשאבים הממשלתיים".

"אני מודה ליו"ר התנועה הרב אריה דרעי, והשר חיים ביטון מנכ"ל תנועת ש"ס, שעשו הכל על מנת להתאחד ולהוביל יחדיו את העיר למען כל תושביה. ברגעים אלו אני ממשיך להוביל את המאמץ המשותף על מנת להרחיב את התמיכה בי בבחירות לראשות העיר באחדות ושותפות רחבה, ומקיים מגעים עם סיעות ומפלגות נוספות מכל המגזרים בעיר. האחדות והשותפות המלאה היא אבן הבסיס לניהול נכון ומקצועי שיביא לפיתוח ושגשוג העיר בכל התחומים".

המועמד וראש עיריית בית שמש לשעבר, סגן שר החקלאות ח"כ משה אבוטבול מברך על הסכם האחדות שנחתם הלילה בעיר בית שמש: "כאיש אחד בלב אחד נפעל כולנו לבחירתו של הרב שמואל גרינברג לראשות העיר בית שמש כפי שהורו לנו רבותנו שליט"א":

"קיבלתי בשמחה ובסיפוק רב את בשורת האחדות בעירנו בית שמש בהסכמים שנחתמו הלילה, ושגם שותפי שצעדו איתי במסע הבחירות האחרון, תנועת ש"ס, אגודת ישראל, [וכן חבריי מהליכוד הנמצאים במו"מ ויהי רצון לטובה ולברכה] ונכנסים לקואליציה רחבה עם תפקידים מכובדים לשרת את הציבור הקדוש. והכל נעשה בברכת ובהדרכת גדולי ישראל, ובראשם חברי מועצת חכמי התורה שליט"א, יחד עם רבני העיר היקרים. בהסכם אחדות כולל שהוביל יו"ר תנועתנו היקר והנערץ הרב אריה דרעי שליט"א, יחד עם מנכ"ל התנועה השר הרב חיים ביטון הי"ו. והביאו הישגים אדירים לעולם התורה והחינוך בכלל, ובפרט לעולם התורה הספרדי בני עדות המזרח בעירנו, לאורך ימים ושנים טובות ברוחניות ובגשמיות.

וכאן המקום להודות לכ-18,000 אלף תושבי העיר היקרים שבחרו בי לראשות העיר לפני כשבוע וחצי, כמו גם לכ- 9200 בוחרי ש"ס למועצת העיר, שזכינו והוכפל כוח התנועה בעיר במעל 4000 קולות חדשים. ועלינו במנדט נוסף מ-3 ל-4 מנדטים "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו"

כן גם זכינו בס"ד שיש לנו נבחרת נהדרת של בני תורה, חברי מועצה צעירים ונמרצים, שבאו עם קבלות של עשייה ציבורית ותורנית רבה בעיר. ובראשם ידיד נפשי אהובי הרב יצחק אלמליח, שעדיו לגדולות והוא מאוד ראוי לכך, מסור לציבור בלב ונפש לכלל התושבים, אהוב למטה ונחמד למעלה. ויזכה בעזרת ה' להנהיג ביד רמה את תנועת ש"ס בעירנו בית שמש אמן.

וכעת לאור קריאתם של מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה שליט"א, נפעל אי"ה כולנו כאיש אחד בלב אחד, להצלחת המערכה כפי שקבעו לנו גדולי ישראל מכל העדות ומכל החוגים, ובכללם כל רבני השכונות והקהילות וראשי הכוללים בעירנו בית שמש. ומכאן הנני פונה בבקשה לכל אחי ורעי ותומכי בעיר עשרות בשנים, להגיע ביום הבחירות שנקבע ליום ראשון הקרוב ל' אדר א' תשפ"ד [10/03/24] ולהצביע בלב שמח ושלם, למועמדנו הנתמך על ידי תנועת ש"ס ורבניה. ידידי הרב שמואל גרינברג הי"ו לראשות העיר בית שמש.

את ר' שמואל הי"ו, אני מכיר ומוקיר עשרות בשנים, שבעשור מהם היה גם סגני בהיותי ראש העיר, ועבדנו יחד בשיתופי פעולה נפלאים לטובת העיר, הוא מוכר לי כאיש חרוץ נמרץ ומקצועי, שידע עם כלל חברי מועצת העיר והסגנים, לפעול להצלחת העיר בית שמש, בתחומי הבניה, החינוך, התשתיות, הרווחה, ושאר הנושאים התורנים החשובים לעיר, ולהביא תקציבים ומשאבים לפיתוחה ושיגשוגה של העיר, ויצעיד לטובה את עירנו בכל המישורים, תוך התיעצות מתמדת עם רבני העיר וגדולי ישראל שליט"א.
חשוב וראוי להתאמץ יחד להשפיע ולהצביע עבורו, בבחירות בסיבוב השני, הנערכות ביום ראשון הקרוב בבית שמש".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה