כללי

חבר ועדת רבני דגל: "בספקות שאלנו את מרן הגר"ד לנדו" • צפו

I have 298views
הגאון הרב יוסף אפרתי, חבר ועדת הרבנים של דגל התורה, בכנס המפלגה לקראת הבחירות המקומיות: "כשהיה ספקות וטענות ניגשנו לשאול את מרן ר' דוב לנדו שליט"א, לא עשינו שום דבר, בספקות בדברים האלה, בלא לשאול" • כך שיבח את הח"כים
הגר"י אפרתי בדבריו אמש. באדיבות המצלם

בכינוס של דגל התורה לקראת הבחירות המקומיות, בהשתתפות עשרות נציגי המפלגה המקומיים מרחבי הארץ, חברי הכנסת של המפלגה ורבניה, נאם בין היתר הגאון הרב יוסף אפרתי, חבר ועדת הרבנים של דגל התורה. בדבריו התייחס הגר"י אפרתי לטענות השונות שעלו על כך שההחלטות התקבלו ללא התייעצות עם גדולי הדור.

"כשניסינו לעשות שלושה דברים, למצוא נציגים שמוכנים להתמסר לעבודת הקודש, לנסות שהדבר יהיה במקסימום הסכמה עם רבני הקהילות של אותן מקומות, וכאשר היה ספקות – אז פנינו לשאול. נדמה לי בכל המקומות שהייתי מעורב בהן, כשהיה ספקות וטענות ניגשנו לשאול את מרן ר' דוב לנדו שליט"א", אמר הגר"י אפרתי.

"לא עשינו שום דבר, בספקות בדברים האלה, בלא לשאול", המשיך הגר"י. "אני רוצה פעם לומר לעצמנו, כי אני מרגיש שכיוון שהתרגלנו לזה אנחנו לא מפסיק נותנים את הדעת. רבותיי, הנציגים, אני מדבר עכשיו על המישור של הכנסת, הנציגים של דגל התורה, המיוחד שבהם מעבר לכך שאינני יודע אם יש שם באותו בניין נציגים אחרים באותה רמת התמסרות לפרט ולכלל".

"אבל, אם היסוד של דגל התורה זה הכול 'ועשית ככל אשר יורוך', אז הם מקיימים את זה בהידור", סיים הגאון הרב יוסף אפרתי את דבריו בכנס דגל התורה, כשהוא מתייחס לחברי הכנסת של המפלגה. יושב ראש המפלגה, ח"כ משה גפני, נאם אף הוא בכנס.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    – לא נותר אלא לחזור על דברי הגרמ"צ ברגמן שליט"א
    'הנהגה שלא ראויה לדגל התורה'.
    – כדאי להזכיר לאפרתי עד כמה פרוש הנבל היה סדין אדום בעיני מרן הגריש"א.

כתיבת תגובה