כללי

דווקא ביום הבחירות: נתניהו ישהה בחו"ל, פעילים זועמים

I have 190views
ראש הממשלה נתניהו צפוי להמריא לביקור מדיני בסין, 3 ימים בלבד לפני קיום הבחירות המקומיות • פעילים במפלגתו, הליכוד, זועמים על כך שלא התאים את ביקורו למועד אחר: "הקריאה שלו לצאת ולהצביע בזמן אמת - קריטית מאוד לניצחון"
נתניהו ממריא לחו"ל, אילוסטרציה. צילום: חיים צח, פלאש 90

‏דווקא בזמן הבחירות המוניציפליות – ראש הממשלה בנימין נתניהו ישהה בחו"ל. הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו בעוד 32 ימים, וכלל המפלגות עובדות קשה כדי להביא תוצאות טובות מבחינתם בקלפיות. המפלגה הגדולה ביותר, שגורפת את מרבית הקולות ופועלת לכך עם ועדה מוניציפלית מיוחדת היא כמובן מפלגת 'הליכוד', אלא שיושב ראש המפלגה ישהה באותו זמן בביקור מדיני בסין, שם צפוי להיפגש בין היתר עם הנשיא שי ג'יפינג.

לפי דיווח הבוקר (שישי) ב'מעריב', לפי לוח הזמנים הצפוי נתניהו צפוי לשהות בביקורו המדיני בסין בזמן הבחירות המקומיות. טיסתו של ראש הממשלה מנתב"ג לבייג'ינג (בירת סין) תתקיים בכ"ד בחשוון, אך הוא ישהה במדינה האסייתית במשך מספר ימים – כולל ביום הבחירות המקומיות כאמור שיתקיימו שלושה ימים לאחר מכן. במפלגתו של נתניהו גילו על כך, כאשר לפי הדיווח ישנו זעם של הפעילים על כך שהם "עובדים קשה כמה חודשים טובים, אבל כשנצטרך את ביבי ביום הבחירות, שיעודד את התומכים לצאת ולהצביע – הוא לא יהיה פה".

בליכוד מבהירים כי הבחירות הקרובות חשובות מאוד מבחינתם, מאחר וישנם מירוצים צמודים במיוחד לראשויות מספר ערים ברחבי הארץ – בין מועמדים שלהם למועמדים ממחנה המרכז-שמאל. בליכוד מוסיפים שהבחירות המוניציפליות יוכלו לשקף את מצבה האמיתי של המפלגה, מאחר ובניגוד ל-32 המנדטים שהמפלגה קיבלה בבחירות לכנסת, כעת לפי הסקרים מצבה נחלש. "ביבי יודע שזה חשוב לנו הפעילים, למועמדים שהצבנו ברוב הערים. למה הוא לא יכול היה להתאים את מועד הביקור בסין לזמן אחר?", זועמים הפעילים.

גורמים בלשכת ראש הממשלה טוענים בתגובה כי התאריכים הסופיים של ביקור נתניהו בסין צפויים להיסגר בתחילת שבוע הבא, כך שעדיין ייתכן שביקורו המדיני יוקדם מעט כדי שיספיק לשוב לישראל עוד לפני מועד קיום הבחירות לרשויות המקומיות. בלשכת נתניהו מבינים את זעם הפעילים, מאחר ועידודו של נתניהו קריטי במירוצים הצמודים כדי להביא לניצחון הליכוד.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה