בני ברק

זייברט שובר שתיקה של 9 שנים: וטו, ש"ס ושפיכת דמו

I have 595views
חנוך זייברט, מועמד יהדות התורה לראשות העיר בני ברק, שובר שתיקה של 9 שנים בראיון בלעדי לאבי מימרן במהדורה המרכזית • האם נפגע מהווטו שדגל הטילה עליו? ומה ההסבר שלו - מדוע ש"ס לא מקבלת את ראשות העיר
חנוך זייברט. צילום: פלאש 90

ראיון בלעדי ומיוחד של חנוך זייברט, מועמד יהדות התורה לראשות העיר בני ברק, הערב (רביעי) לאבי מימרן במהדורה המרכזית. מדיבר בראיון ראשון של זייברט לתקשורת, מזה 9 שנים.

חנוך זייברט על איכות החיים הנמוכה בבני ברק: "בקדנציה שלי העיר הייתה טובה יותר, ויש לי תוכנית איך לפתח ב-5 שנים את העיר – כביש אחרי כביש. בטוח שיום אחרי שאכנס לתפקיד העיר תשתנה". רה"ע רובינשטיין לא ידע לטפל בזה? "בעירייה נהוג שלא מתערבים בעבודה של השני. עסקתי בנושאים אחרים".

חנוך זייברט: "לעירייה יש תקציבים לתקן את פני בני ברק, מכיר כל בור בעיר. רק אני אדע לטפל בזה". על טענות הליטאים: "כשנכנסתי לתפקידי אמרו לי שלא לגעת בתקציבים, זה תפוח אדמה לוהט. אבל ראיתי את המצוקות ונאלצתי להיכנס לזה. בתקופתי ההקצאות עברו חלק, בשנים האחרונות היו מחלוקות ואף בתי משפט. ההסכם עם דגל הפעם מסודר, לאף אחד אין טענות".


זייברט, בראיון האחרון שהעניק לתקשורת לפני 9 שנים

חנוך זייברט על הווטו של דגל: "הם רצו משפט קצר – שוויון לכולם. אין דרך שלאחד יהיה ולשני לא, מי שלא מבין שצריך לתת את כולם אז גם לו לא יהיה". לספרדים לא מגיע ראשות עיר? "עד היום יהדות התורה הייתה 70% מבני ברק, לכן באופן מסורתי קיבלנו את ראשות העיר והספרדים קיבלו את הדברים האחרים. לא אומר 'מגיע לא מגיע'. לא מדויק שיכלו להתחלק בין 3 המפלגות והכול היה מסתדר".

חנוך זייברט על הטיפול בנוער הנושר: "לא מוכן לענות על מה שאחרים עשו, אלא מה שאני עשיתי. בתקופתי המשטרה הייתה לצידנו וככה טיפלו בהכול, פורים ושבתות. שיתוף הפעולה עם המשטרה מונח לי בדם, חיזוק הקשר איתה זאת אחת המשימות הראשונות שלי. יש נוער שאם הוא לא מטופל – גורר לשוליים את שאר הנוער".

חנוך זייברט על הקולות הליטאים נגדו: "בתוצאות הבחירות תראה שדגל התורה תתמוך בי. על האמירה ששפכו את דמי – לא מערב פוליטיקה בעניינים אישיים. ממש לא מפריע לי שהטילו עלי וטו. אדע להתגבר על עצמי"

חנוך זייברט מפתיע: "לא היה שום איום לפיצול בתוך אגודת ישראל בבני ברק, העיר היחידה. לא מכיר טענות של שלומי אמונים שניסיתי להתערב ברשימה שלהם. לא יהיה סיבוב שני, הפלג הירושלמי יתמכו בי. אני לא אמור לתת תשובות על חלוקת התפקידים בין המפלגות, יש הסכם ברור עם דגל ומכוחו באתי. מכיר את אוריאל בוסו המון שנים".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה