רחובות

המועמד העתיק מיאיר לפיד? הגולשים שלגלגו על בלום • צפו

I have 729views
גולשים חדי עין זיהו שהמועמד לראשות העיר רחובות, זוהר בלום, העתיק לכאורה כמעט מילה במילה מנאום של יו"ר מפלגת יש עתיד אליה הוא משתייך, יאיר לפיד • לדבריו: "מתחייב לשמור על חברה ליברלית ושוויונית, יחסי שכנות טובים וכבוד הדדי בין כלל המגזרים"
הפוסט של בלום, וההעתקה לכאורה מנאומו של לפיד

הגולשים זיהו – ולגלגלו: אמש (שלישי) הפיץ זוהר בלום, מועמד יש עתיד לראשות העיר רחובות, הודעה ברשת החברתית שלו עם טקסט שכתב לכאורה לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים. אלא שגולשים חדי עין זיהו שישנה התאמה מוזרה ביותר, בין הטקסט שכתב בלום ליו"ר המפלגה שלו – חבר הכנסת יאיר לפיד. בלום בעבר אף קיבל הצעה לכהן כחבר כנסת מטעם 'יש עתיד', אך העדיף להמשיך בעיריית רחובות.

"זמן לחשבון נפש", כתב בלום. "תושבות ותושבים יקרים, את חשבון הנפש שעורך כל אחד מאיתנו בתקופה זו של השנה, אני עורך כמנהיג ונבחר ציבור ביתר שאת. מותר לנו, ואף רצוי, לנהל דיון על השאלה מהי האסטרטגיה הנכונה לעיר אך אל לנו לשכוח שהכוח שלנו כחברה הוא היכולת לשמור על לכידות פנימית, להגדיר מטרות משותפות ולפעול להגשמתן בנחישות. לפני 50 שנה, במלחמת יום הכיפורים, נפלו בקרב 2,656 חללים".

"מתוך הכאב הגדול על האובדן שלנו, עלינו לצמוח כעם אחד. חללי מלחמת יום הכיפורים לא נפלו כדי שהחברה הישראלית תתפרק מבפנים. הדרך הטובה ביותר לזכור אותם, היא לזכור גם את המטרה שלשמה הקריבו את חייהם: מדינה יהודית חזקה, דמוקרטית, שאינה משאירה אף אחד מאחור. אם אנחנו יודעים להיאבק יחד נגד האויב, אנחנו צריכים גם לדעת להיאבק יחד למען טוב משותף. מוטלת עלינו החובה לזכור שאנחנו כאן, חיים יחדיו כמשפחה ישראלית אחת", הוסיף.

"כפי שפעלתי כל שנותיי כנבחר ציבור, אני מתחייב לפעול בשנה הקרובה למען השוויון והלכידות בעיר רחובות ובחברה הישראלית, לשמור על מדינה וחברה ליברלית ושוויונית, יחסי שכנות טובים וכבוד הדדי בין כלל המגזרים. לסיום, אני מאחל לכל אחת ואחד מכם, גמר חתימה טובה", כתב בלום לסיום. גולשים ברשת, תושבי רחובות, הפיצו נאום ישן של לפיד בנושא מלחמת יום הכיפורים – והצמידו לטקסט הזה כמעט לחלוטין של בלום.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה