בני ברק

יעקב זכריהו כאוב על הדחתו: "זה מה שמגיע לי? זוהי דרכה של תורה?"

I have 1019views
סגן ראש עיריית בני ברק, יעקב זכריהו, במכתב כאוב על הדחתו מרשימת ש"ס: "התשובה האמיתית היא שגם אני לא יודע למה. בכל הכנות, גם אני שואל את עצמי האם זה מה שמגיע למי שעובד למען הכלל במסירות נפש? האם זוהי דרכה של תורה?"
זכריהו על קברו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. צילום: עובדיה כלימי

בצל הדרמות סביב החלפת כל חברי רשימת ש"ס בני ברק. המשנה לראש העיר יעקב זכריהו התייחס לנושא במכתב אישי שפרסם. בפתח מכתבו רשם כי "באתי בדברים קצרים לשתף אתכם באשר על ליבי. התשובה האמיתית היא שגם אני לא יודע למה. בכל הכנות, גם אני שואל את עצמי האם זה מה שמגיע למי שעובד למען הכלל במסירות נפש? האם זהו שכרו של המתייגע למען הזולת לילות כימים? האם זוהי דרכה של תורה?".

"משך כעשור שנים זכיתי לשרת אתכם נאמנה במסירות נפש גדולה ומלב אוהב בכל פנייה, מתוכם כ-5 שנים ללא שכר. ממוסדות אשר היו זקוקים לעזרה ולתקציבים וכיו"ב ועד האזרח או האברך אשר נקלע לקושי באחד ממחלקות העירייה וכדומה, אותם זכיתי להכיר היטב, ואין כוונתי למנות את כל אשר עשיתי כי אין זו דרכי. אך בימים האחרונים כאשר מקבל אני פניות ללא הפסקה מרבנים, אישי ציבור ותושבים אשר שואלים: "יעקב זה נכון"? "יעקב אבל למה? "יעקב זה לא נתפס", "הרי אתה עושה למען כולם ובלי הפסקה גם כאשר עשית ללא כל תמורה!" ומוצא אני את עצמי מרגיע ומנחם את כולם, אך אני מבין שזה לא מספק אותם והם רוצים תשובות", ממשיך זכריהו.

"אך אליכם אחי ורעי, ובפרט שלכולם ידוע דעתם של רבני העיר ובראשם מו"ר הגאון הגדול רבי שלמה מחפוד שליט"א חבר מועצת חכמי התורה ומו"ר הגאון הגדול רבי מסעוד בן שמעון שליט"א המרא דאתרא, אשר קראו לי וביקשו לחזק את ידי משך כל השנים ובתקופה האחרונה עד הרגעים האחרונים ממש, וביקשו לוודא שראיתי את תמיכתם הפומבית אשר נמסרה לגורמים הרלוונטיים. וכדי שלא יתחלל שם שמים וכבוד התורה של תלמידי חכמים מובהקים, גדולי התורה הם נר לרגלי תמיד, אומר שאת אשר נעשה לי אינני מבין משום כיוון ומשום סיבה", הוסיף.

"אך כבן תורה אני מבין ומאמין שמא יצא הדבר, ובמצבים הכי לא נעימים ואפילו המבישים והמשפילים יהודי צריך להיות דבוק בבוראן. על כן בצער גדול אני נאלץ בעל כורחי לסיים את שליחותי בתפקיד המשנה לראש העיר בני ברק ובהבטחות אינני בוטח, רק בה' יתברך שמו. כמו שאתם מכירים אותי אני איש של שלום וחיבור ואין דרכי להטיל דופי באף גורם ובאף יהודי, ובדברים אלו רק באתי להיות שותף אתכם לעוגמת נפש שאתם מרגישים, כי אין אני איש פרטי אלא איש של הציבור, וזה אתם תושבי העיר הנפלאים", חתם את מכתבו הכאוב.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לא הבנתי מה הקשר בין פוליטיקה לתורה ?…
  פוליטיקה זה
  פה לא תהא קה…

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה פוליטיקה!מה לעשות!?

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   לא להצביע !!
   זה מה שעושה כל מי שמתרחק משקר וליכלוך !!

 3. עצניק

  איך קשור הכותרת לתמונה,
  אתם פשוט אתר פח ואשפה,

  נ.ב. מסתמא שהבעלים של האתר בוגר דרך ה',
  חבורה של קשקשנים,

  מאמין שגם לא יפרסמו את התגובה .

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   פירסמו רק כדי להראות את הרמה של התגובה…

  2. תומר קיסר

   ולא זכר שר הפנים את יעקב וישכחייהו

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש להאמין מה שכתוב בפרקי אבות על דאטפת
  זה קרוב מאוד שאותו אדם בעזרת השם יעוף מושחת המידות

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לא מצביעים ש"ס!

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   למה לא

 6. תומר קיסר

  ולא זכר שר הפנים את יעקב וישכחייהו

 7. משה

  אריה דרעי משאיר יותר מידי פצועים בדרך… הוא לא פועל מהשכל. הוא לא מבין שהכל יתנקם בו בסוף. כאחד שכל חיי הצבעתי ש"ס, כנראה שיותר לא אעשה זאת.

 8. אלי

  אריב דרעי עובר שיכרון חושים בכל הארץ גם בטבריה גם בני ברק שלא נדבר על אלעד שאין סיכוי שהכח עולה לראש עושים טעויות שכנראה יותירו את ש"ס מאחור במוקדם או במאוחר הזנק כבר קיים ונראה לעין

 9. מרדכי כהן

  לצערי זו לא הייתה כוונתו של מרן זצוק"ל רואים שאלי ישי חסר אני כבר פעם שניה לא מצביע ש"ס

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האלוקים יבקש את נרדף מקום שבו רומסים אדם כמו שעשו בעבר לאלי ישי אין בו ברכה זה וודאי לא הייתה כוונתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל לפחות שלא יתפארו בנוצות של תורה כי אין זו דרכה.

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ישר כח

כתיבת תגובה