בני ברק

דרמה: זייברט הסכים לדרישות דגל התורה, הווטו יוסר בקרוב; אלו ההישגים

I have 184views
איתי גדסי חושף כי חנוך זייברט הסכים על ביטול שיטת החלוקה הישנה בהקצאות בבני ברק ובמשאבים באופן של חלוקת שליש לכל חוג, והחלת שיטת חלוקה שוויונית בהתאם לגודלה היחסי של כל קהילה, כפי שישתקף בנציגות במועצת העיר לאחר הבחירות • דגל התורה צפויה להסיר בקרוב את הווטו
זייברט. צילום פלאש 90

דרמה פוליטית בבני ברק: בשעה האחרונה יצא הראב"ד הגר"י סילמן ממעונותיהם של מרנן הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש, שם הציג בפניהם במשך שעה ארוכה פרטי טיוטת הסכם שכתב חנוך זייברט, מועמד אגודת ישראל לראשות העיר בני ברק, והתחייבויותיו לדגל התורה בתמורה להסרת הוטו ממועמדותו. גדולי ישראל שמעו מהגר"י סילמן שזייברט הסכים לכל דרישות דגל התורה, שדרשו שותפות מלאה בניהול העיר.

פרשננו הפוליטי איתי גדסי חושף כי במרכז טיוטת ההסכם של זייברט לדגל התורה, הישג אדיר לקהילות הליטאיות בעיר כפי שחשף בעבר: ביטול שיטת החלוקה הישנה בהקצאות ובמשאבים באופן של חלוקת שליש לכל חוג, והחלת שיטת חלוקה שוויונית בהתאם לגודלה היחסי של כל קהילה, כפי שישתקף בנציגות במועצת העיר לאחר הבחירות.

המשמעות הדרמטית היא שדגל התורה תקבל קרוב למחצית מכל חלוקת הקצאות, בינוי מוסדות ושאר המשאבים העירוניים, ולא שליש כפי שהיה עד היום. בעקבות כך, דגל התורה צפויה להוריד בקרוב, ייתכן שאף ביממה הקרובה, את הווטו שהטילה על זייברט. ההישגים שקיבלה יאפשרו לה להציג בפני הקהילות הליטאיות את הסיבה להסרת הווטו מזייברט – אחרי שהם אלו שדרשו זאת לראשונה.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. ציון

  לא דרמה ולא כלום, דגל חייבת ראשות העיר בעוד קדנציה ולא בעוד 10 שנים,
  זייברט כראש עיר יכול ברגע בלי למסמס, פשוט לא לבצע כלום ממה שהתחייב,
  זה עבודה בעיניים, העיקר לא מעומד "פרענקלעך" שיודע לתת בראש!

 2. דוד

  חחחחחח
  במקום לכתוב התקפלות של דגל מהוטו אחרי שחלק מששת בתי ההנהגה תומכים בזבייברט אז יוצאים בכותרות על חצי ולא שליש חחחח נדבר אחרי ז חשון

כתיבת תגובה