כללי

החלפת מועמד, הפרת הסכם ועיר ללא שינוי: תמונת מצב מדגל התורה

I have 368views
דגל התורה החלה לשלוח את רשימות המועמדים שלה בערים השונות, אך עד כה נמנעה מלשלוח בערים הנפיצות - שישה למעשה • באיזו עיר קיים חשש מהפרת הסכם שעלולה לגרום להפסד, איפה לא יהיה שינוי והעיר שמתעכבת בשל מחלוקות בין הקהילות
חלק מחברי הכנסת של דגל התורה, עם היו"ר גפני. צילום: פלאש 90

הבוקר (רביעי) נפתח שלב הגשת הרשימות, לקראת הבחירות המקומיות בעוד 42 ימים. שלל מפלגות כבר הספיקו להגיש את הרשימות בערים השונות, כולל המפלגות החרדיות. אלא שדווקא בדגל התורה, שהפעם החליטה לרוץ בנפרד במספר ערים שבעבר הייתה חוברת שם למפלגה נוספת, מתמהמהים עם הגשת הרשימות בערים המרכזיות. באיזו עיר מרכזית עדיין לא הגישו את רשימת דגל התורה?

כל רשימה של מפלגה שמוגשת בעיר מסוימת לקראת הבחירות המוניציפליות צריכה להיות חתומה על ידי יושב ראש המפלגה או בא כוחו של היו"ר, כאשר בדגל התורה מי שחותם הוא היושב ראש עצמו, חבר הכנסת משה גפני. עד כה הספיק גפני לחתום על רשימות סופיות בלמעלה מעשרה ערים ורשויות שונות ברחבי הארץ, שהוגשו לוועדת הבחירות. עם זאת, כאמור, בערים המרכזיות והנפיצות – הרשימות לא הוגשו.

ששת הערים המרכזיות שהרשימה בהן לא הוגשה: בני ברק, אלעד, בית שמש, ביתר, ירושלים ופתח תקווה. בבני ברק הרשימה הפעם תהיה נפרדת מאגודת ישראל, אך דגל צפויה לבסוף להסיר את הווטו מהמועמד חנוך זייברט ולתמוך בו במירוץ לראשות העיר. בבית שמש הרשימה ברורה אך תוגש רק מחר ככל הנראה, בירושלים לא יהיה שינוי ברשימה כאשר היושב ראש יהיה אליעזר ראוכברגר, כך גם באלעד.


מרן הגר"ד לנדו. ההחלטות יצטרכו להתקבל עד מחר בחצות. צילום: פלאש 90

עם זאת, בפתח תקווה דגל התורה עדיין לא החליטה מי יהיה המועמד, השמות עולים ויורדים ומתחלפים כל הזמן, בשל המחלוקות בין הקהילות בעיר על זהותו של המועמד. בדגל התורה טוענים שההכרעה שם תיפול רק מחר, כאשר בחצות יסתיים מועד הגשת הרשימות כך שלא נותר זמן רב. עיר מעניינת נוספת היא ביתר, שם דגל עדיין מתלבטת האם להריץ את דודי זלץ כמועמד נגדי לרה"ע מאיר רובינשטיין – אך ההחלטה שצפויה להתקבל היא לתמוך ברובינשטיין.

מבחינת דגל, כאב הראש העיקרי כרגע הוא דווקא במועצה המקומית רכסים, שם יש את המועמד שלה יצחק רייך – שעל פי ההסכם עם ש"ס הוא אמור לקבל את תמיכת המפלגה הספרדית, אחרי שדגל חתמה בבחירות הקודמות בדן כהן. אלא שש"ס שוקלת להפר את ההסכם, ובדגל מודים כי ש"ס בעלת הסיכויים הגבוהים לנצח במועצה. אמש התכנסו חברי הכנסת של דגל כדי לבצע סקירה של כלל הערים, ללא דרמות כלשהן, כאשר כאמור עד מחר בחצות כבר נראה כיצד תפעל המפלגה בערים הנפיצות.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. אפשטיין חיים

  דגל התורה לא הפרה שום הסכם בשום מקום הכל נעשה על פי גדולי הדור

  1. יוסי

   אם זה לא הפרה הפרה מהי????????

  2. יהודה

   בהחלט אין שום הפרה וחבל שהכתבים החרדים לא יודעים לעשות קצת עיתונות. ומכל אחד נשמע בדיוק הצד בו הוא נמצא ומסקר באופן שיקרי את הצד השני

   1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    ובאיזה צד אתה נמצא ומסקר באופן שיקרי ??..

  3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   יש כמה גדולי הדור עם דיעות שונות
   אז התגובה שלך לא רלוונטית…

 2. יוסי

  הפרה! ועוד איך!!!!!

כתיבת תגובה