חיפה

סערה: גורם אנונימי זייף והפיץ "תיק רפואי" של יונה יהב, שהתלונן במשטרה

I have 323views
חיפה סוערת: בימים האחרונים הפיץ גורם אנונימי את תיקו הרפואי כביכול של המועמד לראשות העיר, יונה יהב, "תיק רפואי" שכולל פרטים אישיים • במטה יהב מיהרו להבהיר שמדובר בזיוף מוחלט, ועדכנו שהוגשה תלונה במשטרה: "המעשה הכי חמור שנעשה אי פעם בבחירות"
יהב. צילום: פלאש 90

בירת הצפון סוערת: בימים האחרונים מופץ ברשת, בצורה אנונימית, תיק רפואי כביכול של ראש עיריית חיפה לשעבר, יונה יהב, שמתמודד לקדנציה שנייה. התיק הרפואי כולל מספר פרטים אישיים במיוחד, שלכאורה אמורים להצביע על כך שיהב אינו כשיר לכהן כראש העיר השלישית בגודלה בישראל, אלא שמסתבר כי מדובר בתיק מזויף לחלוטין כאשר יהב אף הגיש על כך תלונה במשטרה, שתעמיד לדין את מזייפי ומפיצי ה"תיק הרפואי".

אלפי תושבי חיפה קיבלו אליהם לנייד האישי את אותו "תיק רפואי" כביכול של יהב, כאשר כאמור המפיץ לא הזדהה ונותר אנונימי. האינטרס מאחורי הפעולה הבלתי חוקית הזאת ברור – לפגוע במועמדותו של יהב, כאשר כבר כיום סיכוייו כלל אינם גבוהים. המפיץ האנונימי לא הסתפק בזיוף נתונים יבשים על מצבו הרפואי של יהב, אלא הגדיל לעשות ואף זייף מסמכים רפואיים שנראים אותנטיים לחלוטין.

במטה יונה יהב הגיבו בחריפות, ועדכנו כאמור כי הוגשה במשטרה תלונה בעניין. "בימים האחרונים מופץ מסמך מפוברק. הפרטים הרפואיים אשר לכאורה שנשלחו לתקשורת הם פרטים שעברו פיברוק וזיוף. מדובר במעשה הכי חמור שנעשה אי פעם במערכת בחירות בחיפה ובכלל. הוגשה תלונה במשטרה על מנת שזו תחקור במהירות מי עומד מאחורי המעשה הנבזה הזה", נמסר ממטה ראש העיר לשעבר.

"כל גורם שיפרסם את המסמך של עבריינים אשר פרצו למאגרי מידע אישיים וחסויים, ופברקו אותם – יעבור על החוק ויעמוד בפני דין פלילי", נמסר בנוסף. עם זאת, במקביל לטענות על זיוף – ישנם תושבים בחיפה שדורשם מיהב לפרסם את תיקו הרפואי כדי לוודא שאכן מדובר במסמכים מזויפים, וכי בריאותו איתנה והוא כשיר לתפקד שוב פעם כראש העיר הצפונית.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה