חיפה

‏דילמה משולשת: במי יתמכו המפלגות החרדיות במירוץ לרה"ע חיפה?

I have 805views
ש"ס, אגודת ישראל ודגל התורה - מול יונה יהב, יעקב בורובסקי ודוד עציוני: הדילמה החרדית במי לתמוך לראשות העיר חיפה תצטרך להיפתר בימים הקרובים • כל הפרטים
חיפה, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

הדילמה החרדית בבירת הצפון: בעוד תשעה ימים בלבד יתקיימו הבחירות המוניציפליות, אבל בעיר חיפה נראה שהמגזר החרדי טרם החליט במי יתמוך לראשות העיר. בשאלה האם לתמוך בראש העיר המכהנת, עינת קליש-רותם, לכלל המפלגות החרדיות בעיר אין ספק כי התשובה היא "לא" בשל ההפסד הברור שהיא תספוג הפעם במירוץ החוזר שלה לכס ראש העיר, אך בשאלה במי "כן" לתמוך עדיין אין תשובה ברורה.

מלבד רה"ע המכהנת שכאמור סיכוייה לזכות שוב שואפים לאפס, ישנם שלושה מועמדים רציניים: יונה יהב שנחשב לראש העיר המיתולוגי של חיפה, יעקב בורובסקי שהיה בעבר יועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ודוד עציוני. כמו אצל קליש-רותם, גם כאן החרדים מאוחדים שלא לתמוך ביהב שנחשב למי שהתנכל לאורך שנים למגזר החרדי. למעשה, המפלגות החרדיות חלוקות בשאלה האם לתמוך בבורובסקי או בעציוני.

נכון להיום, מפלגות ש"ס ואגודת ישראל החליטו לתמוך בעציוני. בסקרים שהם מחזיקים, כך לטענתם, עציוני הוא בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לנצח את הקרב על ראשות העיר – וגם הוא מבטיח להם תיקים מכובדים בהתאם. אלא שבניגוד אליהם, דגל התורה והיושב ראש בחיפה, מיכי אלפר, נוטים לתמוך בבורובסקי מה שעלול לייצר פילוג חרדי בחיפה. עם זאת, ההחלטה הסופית בדגל טרם התקבלה.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה