כללי

סערת אייכלר, אחדות בסוכה וביקורי המועמדים | סיכום חצות

I have 188views
27 ימים לבחירות - כתבנו מרדכי הלפרין עם סיכום יממה סוערת נוספת במערכת המוניציפלית • סערה בעקבות חשיפת 'מקומי קול חי' מדברי ח"כ ישראל אייכלר, ההתנכלות שמובילה לאחדות חרדית, ביקורי המועמדים אצל הרבנים - והאם זה מלמד על תמיכה?
בחירות מקומיות, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

סיכום יומן חצות

חבר הכנסת ישראל אייכלר עורר סערה, בשל דברים שאמר בכנס בחירות של אגודת ישראל, דברים אותם חשפנו בקול חי: "אנחנו נמצאים במדינה שאין לנו בכלל זכויות, כל מה שיש לנו הוא לשלם מיסים וארנונות וחובות כלפי החברה".

הקרב על ראשות העיר בני ברק בעיצומו, היום קיים מועמד יהדות התורה, חנוך זייברט, סבב רבנים כשבין היתר התברך ממרן הגאון רב משה הילל הירש, שבירך בהצלחה ובסיעתא דשמייא על כל צעד ושעל.

בהמשך הגיע זייברט להתברך באופן מפתיע ממרן הגאון רבי מאיר מאזוז, שאיחל לו בהצלחה בבחירות. הרב מאזוז תומך בצורה רשמית במועמד ש"ס אוריאל בוסו – כאשר אף השתתף בכנס הקבלת פני רבו לצד חבר המועצת הגאון הרב שלמה מחפוד, יושב ראש שס אריה דרעי ובוסו עצמו שנאם בכנס.

בצפת נמשכת האחדות החרדית, כשכלל נציגי הסיעות הגדולות בעיר – אגודת ישראל, דגל התורה, ש"ס וחב"ד – התארחו היום בסוכתו של המועמד לראשות העיר, יוסי קקון. הנוכחים גיבשו אסטרטגיה לקראת הבחירות בעוד 27 ימים.

בבית שמש הקרב יצרי אף הוא, יושב ראש שלומי אמונים השר מאיר פרוש תקף: "למה מריצים את משה אבוטבול לראשות העיר? ש"ס קטנה יותר, אבל היה לה כבר פעמיים את ראשות העיר".

מנגד, מועמד ש"ס לראשות העיר, משה אבוטבול, ממשיך בצירוף הקהלים אליו כשהבוקר פרסם בטעות הודעה שהייתה מיועדת למטה הפנימי שלו. לדברי אבוטבול: "השותפים הטבעיים שלי זה הליכוד, התגעגעתי אליכם ונשאר רק לחתום הסכם שותפות ולצאת לדרך". אבוטבול עצמו מיהר למחוק את ההודעה.

באלעד הצליח בנו של השר פרוש, ישראל פרוש, לגרום למועמד אבי דיין לפרוש מהמירוץ לראשות העיר ולהודיע על תמיכה בראש העיר הנוכחי לקדנציה נוספת. זאת אחרי שגם ברק צברי כזכור חתם על תמיכה בפרוש. במטה של פרוש טוענים כי כעת הפער הוא כ-3,000 קול לטובתו, על פני מועמד ש"ס יהודה בוטבול. רב העיר אלעד, הגר"מ מלכה, אמר כי "ראש העיר היקר ישראל פרוש, שעושה חיל, ומסייע רבות, ובעזרת השם ימשיך הלאה להגדיל תורה ולהאדירה".

שר הדתות, מיכאל מלכיאלי, הפליג בשבחו של מועמד ש"ס לראשות העיר ביתר עילית, חננאל שם טוב שכיום מכהן כממלא מקום ראש העיר.

ולסיום, על רקע התנכלות עיריית תל אביב לתפילות החגים בפהרסיה – מסתמן כי לראשונה קהילת חב"ד תתמוך בש"ס בתל אביב וביושב ראש המקומי, אלחנן זבולון.

צילומים: באדיבות המצלם/שימוש לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים

//עוד כתבות

כתיבת תגובה