כללי

הריקוד ימשיך לזמרר במטה אחר? המועמדים עסוקים בחג | סיכום חצות

I have 359views
אחדות ליטאית סביב חנוך זייברט, קונצנזוס סביב משה ליאון שכבר מוכתר כ'מנצח הבחירות', המתקפה של פרוש, התמיכה במועמד 'דגל' בפתח תקווה והקרב סביב ראשות העיר אשדוד • כתבנו מרדכי הלפרין בסיכום יממה נוספת לקראת הבחירות המוניציפליות, ביומן חצות
בחירות מקומיות, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

המועמד לראשות עיריית בני ברק, חנוך זייברט, עלה להתברך היום (שני) אצל מרן הגאון הרב דוב לנדו – אחרי הסרת הווטו של דגל התורה.

משם המשיך זייברט לביקור חג אצל מרן הגאון הרב אשר דויטש, מנהיג תנועת בני תורה עץ, שצפוי לתמוך בו בבחירות הקרובות. על פי ההסכם עם דגל התורה, על זייברט לעדכן את דגל בכל הסכם עם מפלגה אחרת ולקבל את הסכמתם. עם זאת, בני תורה לא יהיו מוכרחים לחתום רשמית על הסכם תמיכה בזייברט – אלא לעשות זאת מתחת לשולחן.

בסוכתו של הרב דויטש, זייברט פגש את ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שמתמודד לקדנציה שנייה. עוד בטרם נפתחו הקלפיות, וללא פתיחת קמפיין, ללא ספק המנצח של מערכת הבחירות הנוכחית הוא ליאון שזוכה לתמיכה חרדית מקיר לקיר, כולל כלל הקהילות החסידיות בעיר. אחרי שהתברך מהרב דויטש, עלה ליאון להתברך מכבוד קדושת האדמו"ר ממודז'יץ ולקבל את תמיכתו.

ועוד בירושלים. יו"ר שלומי אמונים, השר מאיר פרוש, אמר בכנס בחירות: "אגודת ישראל חייבת לחזק את כוחה. אחרת, ריקוד ה-6-3 ימשיך לזמרר במטה אחר, ואצלנו ניערך למאבק על ההקצאה הבאה שתילקח מאיתנו. שלא ישתמע חלילה שאנחנו לא מפרגנים לחברים שלנו בדגל התורה, אבל המציאות פה בירושלים ידועה".

בינתיים בפתח תקווה, שם סערו הרוחות סביב מועמדי רשימת יהדות התורה למועצה ובפרט בקרב הקהילות הליטאיות בעיר, הגיע הגאון הרב בן ציון קוק, רב קהילת 'אבי עזרי' ומרכז העיר, להביע תמיכה בשלום הבלין, המועמד שהוצב ברשימה. השניים רקדו יחד בשמחת בית השואבה.

חג הסוכות מאפשר לכלל המועמדים לחזק את תמיכות הקהלים השונים, כך התקבל הערב המועמד לראשות עיריית בית שמש, משה אבוטבול, כאורח כבוד בטיש של כבוד קדושת האדמו"ר מויז׳ניץ דז׳יקוב בבית שמש, והתברך בחמימות מהאדמו"ר.

התפתחות מעניינת אחרת, חודש לבחירות, קרתה באשדוד שם הודיע היום ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי החליט לתמוך רשמית בראש העיר המכהן יחיאל לסרי, שמתמודד לקדנציה נוספת. לסרי הוא המועמד אליו ש"ס מתנגדת בכל הכוח, אך המועמד אבי אמסלם אמר לאיתי גדסי ויענקל'ה פרידמן שהוא אינו מעוניין כלל בתמיכת נתניהו.

צילומים: באדיבות המצלם/שימוש לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים

//עוד כתבות

כתיבת תגובה