בני ברק

רבני דגל קבעו: ריצה נפרדת "בכל מצב"; השמות המפתיעים להחלפת זייברט | חשיפה

I have 202views
חשיפה: רבני דגל התורה הכריעו שבכל מצב, המפלגה תתמודד ברשימה נפרדת למועצת העיר בני ברק • בתוך אגודת ישראל עלול להיווצר פיצול, כולל ריצה נפרדת של בעלזא • במידה והווטו על זייברט יישאר - אלו השמות המפתיעים מ'דגל' שיתמודדו לרה"ע
שיקי מנדל בישיבת המועצה בבני ברק

סערה בבני ברק: פרשננו איתי גדסי חשף הערב (רביעי) ב'מהדורה המרכזית' בהגשתו, כי רבני דגל התורה הכריעו שבכל מצב, דגל התורה תתמודד ברשימה נפרדת למועצת העיר בני ברק, וזאת על מנת למקסם את הכוח של הקהילות הליטאיות בעיר. בדגל טוענים שחלוקת המספרים האמיתית בעיר תשתקף בבחירות למועצה, ויתברר אחת ולתמיד כוחה האמיתי של דגל לעומת אגודת ישראל.

אירוע דרמטי נוסף שגדסי חשף הערב בבחירות למועצת העיר בבני ברק, הוא שאחרי המאורעות אמש, בהם שלומי אמונים ובעלזא חברו לדגל התורה בהסכמים באלעד ובית שמש, ונפרדו מאגודת ישראל, השלב הבא לעצמאות שלהם מגיע בבני ברק. בשלומי אמונים וחסידות בעלזא שוקדים בימים אלה על הרצת רשימה נפרדת מהסיעה המרכזית בבני ברק. "לפי מה שאני שומע, הרשימה החדשה תכלול נציגים של כלל החסידויות הקטנות, ובתוכם נציג קהילת ראש הישיבה רבי שאול אלתר – עו"ד שלמה אלבום", לדברי גדסי. בראש הרשימה יעמוד כפי הנראה נציג בעלז אהרהל'ה אלבוים.

בנוגע לסוגייה הבוערת – הטלת הוטו של דגל התורה על מועמדותו של נציג אגודה חנוך זייברט – בינתיים אין שום תגובה מכיוונו של זייברט למכתב שנשלח אליו מדגל התורה. בדגל התורה נערכים לאפשרות שאגודת ישראל תתעקש לא להציב מועמד מוסכם, ובמקרה כזה היא תעמיד מועמד מטעמה לראשות העיר, שככל הנראה יהיה מנחם שפירא או מועמד מפתיע חדש, כששמות שונים מועלים לדיון בימים אלה אצל רבני דגל התורה, בראשם הראב"ד הגאון רבי יהודה סילמן שקיבל את הסמכות ממרנן הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש לנהל את כל ענייני דגל התורה בבני ברק.

הרב סילמן בוחן כעת את האפשרויות השונות. אפשרות נוספת שתיתכן, שאגודת ישראל תציב מועמד חילופי שיוסכם על ידי דגל התורה ובכך סאגת הוטו תגיע לסיומה. לחילופין, אגודת ישראל תיאלץ להציע לדגל שורת ויתורים משמעותיים, שהמשמעות שלהם תהיה הפקדת מפתחות ניהול העיר בידי נציגי דגל התורה, כולל תפקידים נוספים של 2 סגני ראש העיר ותפקיד מנכ"ל העירייה שיהיו בידיים של דגל.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה