אלעד

מאחורי הקלעים: הרגעים הדרמטיים ולחצי רבני ה'מועצת', לפני חתימת ההסכם

I have 122views
לפני החתימה על ההסכם באלעד - חלק מחברי מועצת גדולי התורה התנגדו נחרצות לתמיכה של דגל התורה בישראל פרוש, כאשר ח"כ גפני קיבל טלפונים אישיים מחברי המועצת שהורו לו שדגל חייבת לקיים את ההסכם עליו היא חתומה
גפני ואשר. צילום: פלאש 90

פרשננו איתי גדסי חשף הערב (רביעי) ב'מהדורה המרכזית' בהגשתו, אחרי שדגל התורה באלעד חתמה אתמול על תמיכה בראש העיר הנוכחי ישראל פרוש מועמד שלומי אמונים, את מאחורי הקלעים. החתימה עצמה היא חלק מברית חדשה-ישנה בין 2 המפלגות, שהביאה לתמיכה של שלומי אמונים ובעלזא במועמד דגל התורה בבית שמש.

לפי גדסי, לחתימה הזאת קדמה סאגה ענקית בתוך דגל התורה, כאשר חלק מחברי מועצת גדולי התורה התנגדו נחרצות לתמיכה של דגל בפרוש, בגלל הסכם חתום שדגל חתמה במערכת הבחירות הקודמת עם ש"ס, לפיו דגל תתמוך במועמד ש"ס יהודה בוטבול.

יו"ר דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני, נקלע ללחצים וחילוקי דעות, כשהוא קיבל טלפונים אישיים מחברי מועצת שהורו לו שדגל חייבת לקיים את ההסכם עליו היא חתומה. עם זאת, גפני השיב לכולם שהוא לא מתערב, ורק ח"כ יעקב אשר חותם לבדו על ההסכם מול פרוש.

"הברית של שלומי אמונים עם דגל, מייצרת לישראל פרוש כאב ראש לא פשוט באלעד, כאשר יש קולות בויז'ניץ שקוראים כעת לסגור על תמיכה ביהודה בוטבול, כשהם אומרים שאחרי ההסכם עם דגל, פרוש יכול לזרוק לויז'ניץ פירורים בלבד", הוסיף גדסי.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. יצחק

    על דגל לישמוע לגדול ישראל [כולם חוץ מרהי אחד שבכלל היתנגד לדגל התורה] וליתמוך בבוטבול באלעד ולא לעשות חילול השם וליבחור שוב פעם בפרוש

כתיבת תגובה