בית שמש

"לא נותרה לנו ברירה": המפלגות שנותרו מחוץ להסכם – הולכות לעליזה בלוך

I have 73views
אחרי חתימת ההסכם בין דגל התורה לשלומי אמונים, בבית שמש, נותרו 'הסיעה המרכזית' וש"ס ללא ברירות כמעט - אלא ללכת לכיוון עליזה בלוך, רה"ע הנוכחית • בנוסף, לדגל יש בעיה עם הקהילות המודרניות ששווים אלפי קולות ומתנגדים להצנחתו של גרינברג
בית שמש, מהאוויר. צילום: פלאש 90

דגל התורה חתמה אתמול על 2 הסכמים דרמטיים ששינו את המפה בבית שמש ואלעד, ומשליכים כמובן על ערים נוספות בארץ. הערב (רביעי) דווח פרשננו איתי גדסי, על האופציות שנותרו כעת למפלגת ש"ס ול'סיעה המרכזית' מאגודת ישראל שלא הייתה שותפה להסכמים, בעיר בית שמש.

בבית שמש חתמו שלומי אמונים ובעלזא על תמיכה בנציג דגל שמוליק גרינברג, בלי לעדכן מראש את הסיעה המרכזית שמחזיקה בנציג אחד במועצת בעיר בית שמש. בחסידות גור ובחסידות ויז'ניץ נדהמו לשמוע על התמיכה הזאת שלא תואמה איתם, ומיהרו לתדרך שיהיה לזה מחיר.

האפשרות שנותרה כעת לחסידויות גור וויז'ניץ כרגע, זה לסגור יחד עם ש"ס על תמיכה בראש העיר הנוכחית – עליזה בלוך, ולהרוויח התחייבות לתפקידים בכירים ושליטה בתיקים המשמעותיים כמו תיק תכנון ובניה שבו מחזיקה כיום שלומי אמונים.

לש"ס במצב הנוכחי לא נותרה ברירה, אלא לסגור עם עליזה בלוך, ולקבל את השליטה על המנגנון העירוני. לדגל התורה יש בעיה לא פשוטה עם הקהילות המודרניות בעיר, ששווים אלפי קולות ומתנגדים להצנחתו של גרינברג. בקהילות הללו אומרים בקול ברור שיצביעו לעליזה בלוך.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה