כללי

ויכוח בכנסת: מי אחראי על אבטחת המועמדים – משרד הפנים או המשטרה?

I have 32views
בצל גל האלימות במגזר הערבי כנגד המתמודדים לרשויות המקומיות, בוועדת הפנים בכנסת ערכו דיון בנושא עם כלל הגורמים הרלוונטיים • המשטרה ומשרד הפנים התווכחו ביניהם על מי האחריות לאבטחת המעומדים, ומי צריך להביא את התקציב
פעילים ערבים בהפגנה כנגד האלימות במגזר הערבי. צילום: פלאש 90

היום (שני) נערך דיון בוועדת הפנים, בנושא ההיערכות לבחירות ברשויות המקומיות. בדיון עלו חילוקי דעות בין משטרת ישראל למשרד הפנים בנוגע לאבטחת מתמודדים בבחירות לרשויות המקומיות. לטענת המשטרה, התקציב לאבטחת המועמדים נמצא תחת משרד הפנים, ואילו משרד הפנים טוען שהמועמדים הם אזרחים ולכן האחריות לשמירה על ביטחונם היא באחריות המשטרה.

נצ"מ דוד שריקר, מהמשרד לביטחון לאומי שלקח חלק בדיון, טען כי "המפכ"ל לא מתעלם מזה. משטרת ישראל אחראית על שלום הציבור – נפתור את הבעיה". מנגד, יו"ר ועדת הפנים ח"כ יעקב אשר, קרא להגיע לפתרון מהיר: "לא יעלה על הדעת שבתקופה הכי קשה, בגלל מריבה על תקציבים, אזרחים יצטרכו לחשוב אם להיכנס לפוליטיקה ולשרת את הציבור. אם יש למשטרה ולמשרד הפנים חילוקי דעות – שיגיעו לפתרון מהיר".

ח"כ נאור שירי, מ'יש עתיד', הוסיף: "אנחנו בתקופה קשה ביותר- מבקש לקיים דיון מיוחד בוועדה בנושא". ח"כ וליד טאהא, מ'רע"מ,' זעם: "משילות היא סיסמה ריקה מתוכן. אין משילות בחברה הערבית ואין בכלל מדינה בחברה הערבית. החיים שלי תלויים בחסדי הפושע, אם הוא יחליט שהחיים שלי לא שווים – אני לא אחיה. האווירה שמדינת ישראל מספקת לתושבים האזרחים היא לא של דמוקרטיה ובחירות, אלא של ריסוק החברה הערבית; אווירה של 'רצון על מלא' אצל שרים בכירים לרסק את החברה הערבית".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה