‏הפילוג החסידי; שלו"א טענה "קיבלנו איומים", אגודה משיבה: "תמוה"

I have 1324views
בימים האחרונים נטען ב'שלומי אמונים' כי הם קיבלו איומים מצד 'אגודת ישראל', ברקע הפיצול בסיעה החסידית בעקבות מערכת הבחירות • אלא שלטענת אגודה, כשביקשו לדעת מי המאיימים - אנשיו של השר פרוש סירבו להשיב: "תמוה"
צילום: פלאש 90

בביטאון שלומי אמונים, 'המבשר', טענו השבוע על איומים שקיבלו אנשיהם מאגודת ישראל – ברקע הפילוג בתוך הסיעה החסידית ב'יהדות התורה'. "זעזוע בקהילות הקודש הנמנות על אגודת ישראל בעקבות איומים שקיבלו בימים האחרונים מאישים בכירים ועסקנים באגודת ישראל, לפיהם אם לא ינהגו בבחירות למועצות ולראשות הערים השונות, בעיקר בבית שמש אשדוד ובאלעד, על פי רצונם ודרישתם – ייפגעו מוסדות התורה והחינוך של קהילתם ברחבי הארץ", נכתב.

הכותרת ב'המבשר' שטענה לאיומים

יו"ר שלומי אמונים, השר מאיר פרוש, הגיב כי "לא ייתכן שאישים פוליטיים באגודת ישראל ינצלו את כוח השררה שקיבלו בשמם של כל הסיעות המרכיבות את אגודת ישראל, ויאיימו חלילה וחס על קהילות הקודש. אני מתחייב לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותנו כדי להגן על קהילות הקודש והציבור הכלל חסידי מפני איומים בפגיעה ונקמנות שאין מקומם בקרב נציגי הציבור התורני".

"אף שר או ראש עיר לא מכהן בתפקיד מתוקף כוחו הפוליטי העצמאי או רק מכוח החסידות שאותו הוא מייצג. הובלנו, סיעת שלומי אמונים וסיעת מחזיקי הדת, שינויים משמעותיים כאשר התנהל מאבק על סדר הרשימה, בין המקום השלישי למקום הרביעי, וכן לתת ייצוג לקהילות נוספות במקום החמישי", הוסיף פרוש.

אלא שבמענה לפניית 'מקומי קול חי', באגודת ישראל טוענים שכלל אינם מכירים איומים שכאלה שנשלחו מטעמם לאנשי 'שלומי אמונים'. "יתרה מכך", אומרים באגודת ישראל, "כשפנינו לאנשי פרוש וביקשנו שיאמרו לנו מי המאיימים – כדי שנבהיר שאין מקום לאיומים במערכת הבחירות וכי זו לא דרכנו כלל וכלל, בשלומי אמונים התחמקו בשלל תירוצים וסירבו לתת לנו את השמות. תמוה".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מאויים

    בבקשה לא להיתמם כאשר כולם יודעים מי המאיימים בכל נושא וענין פוליטי ושלטוני,
    ומי הפטרונים האלימים הכוחניים מהם כולם מפחדים.

    גם אני לא הייתי מגיב לשאלה מי המאיימים, היתממות מעוררת סלידה, נו, מי?

כתיבת תגובה