אלעד

המהלך הושלם: אחרי בית שמש – 'דגל' חתמה על תמיכה בפרוש | ההסכם המלא

I have 143views
הדרמה נמשכת - דגל התורה חתמה על תמיכה במועמדות של ישראל פרוש לראשות העיר אלעד, כאשר שלומי אמונים מוקדם יותר היום חתמה על תמיכה במועמד 'דגל' לראשות העיר בית שמש • ההסכם המלא, והסעיף שמשאיר פתח להתקפלות של ש"ס
ישראל פרוש, וההסכם המלא עם דגל התורה. צילום: פלאש 90

הדרמה נמשכת: אחרי החתימה על ההסכם בבית שמש, דגל התורה משלימה את המהלך וחותמת הלילה (שלישי) על הסכם לתמיכה במועמד אגודת ישראל לראשות העיר אלעד, רה"ע המכהן ישראל פרוש. לידינו הגיע ההסכם המלא, שכולל מינוי של נציג דגל התורה לתפקיד ממלא מקום ראש העיר בשכר. בנוסף, דגל התורה תבחר ראשונה את התפקידים. מי שנשארת בצד היא ש"ס, שכעת סיכוייו של מועמדה יהודה בוטבול צונחים דרמטית.

בהסכם המלא, שנחתם בין ישראל פרוש נציג 'אגודה' לבין אברהם שטרן, נציג 'דגל', נקבע כי דגל התורה כאמור תתמוך במועמדותו של פרוש לראשות העיר אלעד. "ראינו לנכון להגיע להבנות ולשתף פעולה לטובת העיר ולטובת תושביה, אשר על כן הסיעות החתומות מטה הסכימו ביניהם לשתף פעולה במערכת הבחירות ולמשך כל הקדנציה הקרובה", נרשם במכתב התמיכה של דגל במועמד אגודת ישראל באלעד.


ההסכם המלא בין דגל התורה לאגודת ישראל, באלעד

"בכל הנוגע לנושאים הקשורים לצביון העיר והשכונות ובכל הקשור בענייני דת ואידישקייט הדברים ייעשו בהסכמה שתייצג באופן שוויוני את הצדדים החתומים מטה ותיתן ביטוי לכל הקהילות המרכיבות את העיר אלעד", נכתב בנוסף. "הצדדים מחויבים להמשך פיתוח העיר והרחבתה, אזורי תעשייה, תשתיות וכבישים, מוסדות וצרכי ציבור, חינוך ודת, מתן מענה בתחומי החינוך והרווחה, הנוער והנוער המתמודד, דאגה לתעסוקה פיתוח תעסוקה והשקעה מאומצת לניקיון העיר, מענה לצרכי התרבות לכלל המגזרים, האוכלוסיות והקהילות באופן שוויוני והתואם לכלל האוכלוסיות באשר היא ולתוצאות הבחירות בעיר".

הסעיף האחרון בהסכם כולל אפשרות שלבסוף ש"ס תחליט להסיר את מועמדותו של בוטבול, ותתמוך בפרוש: "הצדדים יפעלו יחד לצרף סיעות נוספות שיתמכו בצד א' (ישראל פרוש. מ.ה) לראשות העיר, להצטרפות לקואליציה וחלוקת התיקים והתפקידים בין הסיעות". כעת, אחרי ההסכמים המשותפים בין דגל התורה ושלומי אמונים באלעד ובית שמש – יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי נמצא בבעיה מאחר והוא מגיע לבחירות ללא הישג משמעותי עד כה.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה