בית שמש

דרמה: שלומי אמונים חתמה על תמיכה בגרינברג, ללא גור וויזניץ' | ההסכם המלא

I have 78views
דרמה לקראת הבחירות המקומיות: שלומי אמונים וחסידות בעלזא חתמו על תמיכה במועמד דגל התורה לראשות העיר בית שמש, שמואל גרינברג, ללא חסידויות גור וויזניץ' שהודיעו כי ההסכם לא מחייב אותם • גרינברג: "אנחנו כאן כדי לעשות טוב לכלל המגזרים בעיר"
רגעי החתימה וההסכם בין דגל התורה ושלומי אמונים, בבית שמש. באדיבות המצלם

דרמה בבחירות המקומיות, פחות משבועיים לסגירת הרשימות: סיעת 'שלומי אמונים' וסיעת 'מחזיקי הדת' (בעלזא) יחד עם החצרות החסידיות הגדולות בעיר, הגיעו הצהריים (שלישי) להסכמה עם דגל התורה על שיתוף פעולה בקדנציה הקרובה והחליטו על תמיכתם בשמואל גרינברג במירוץ לראשות העיר. מי שהודרו מהחתימה אלו חסידויות גור וויזניץ', שביחד שוות כמנדט בבית שמש ועד כה רצו ביחד עם שלומי אמונים.

בטקס החתימה, בבית דגל התורה בבני ברק, השתתפו יו"ר דגל התורה משה גפני, יו"ר שלומי אמונים השר מאיר פרוש, חברי מועצת העיר מטעם 'דגל התורה' ישראל סילברסטין, שלמה ברילאנט, חיים זמורה, יוסי גולדהירש, נציגי הוועד הפוליטי של חסידות בעלזא, סגן ראש עיריית בית שמש שמעון גולדברג וחברי המועצה אברהם נחמן פרנקל וישעיה וייסמן, שאיחלו לו הצלחה במערכת הבחירות ושיבחו את פועלו למען בית שמש.


ההסכם המלא בין שלומי אמונים לדגל התורה, בבית שמש

ההסכם שנחתם מקדם משמעותית את הסיכויים של הסיעות המייצגות את יהדות התורה בעיר לזכות בראשות העיר, כלומר מקדם את ניצחונו של גרינברג, לצד המשך המגעים שמקדם המועמד גרינברג עם סיעות נוספות בעירייה שמקיימות מגעים ו"צפויים בימים הקרובים להכריז על תמיכה בו לראשות העיר" לטענת מטה הקמפיין שלו. מנגד, השר יצחק גולדקנוף וסגן השר יעקב טסלר הודיעו רשמית לפרוש: "ההסכמים שלך עם דגל באלעד ובית שמש לא מחייבים אותנו. מדובר בהפרה בין שותפים לסיעה ומהלך חד צדדי על כל ההשלכות". מקורביהם מוסיפים: "בלי הסרת הוטו מחנוך זייברט בבני ברק לא נתמוך לא בבית שמש ולא באלעד".

גרינברג מסר: "אני מודה מקרב לב על התמיכה של חברי היקרים ושמח על בשורת האחדות. אנחנו כאן כדי לעשות טוב לכלל המגזרים. בעזרת השם נביא בשורה חדשה של עשייה למען כולם. באתי כדי לשרת את תושבי בית שמש, להיות קשוב לצרכים ולעשות הרבה יותר למען כלל הקהילות והתושבים בעיר". גולדברג הוסיף: "אני מברך על ההסכמות שהגענו אליהם עם סיעת דגל התורה לתמיכה בידידי ר' שמואל גרינברג לראשות העיר. בעזרת ה' נוביל בשיתוף פעולה את בית שמש בחמש שנים הקרובות לעידן חדש לטובת כלל תושבי העיר".


מרגעי החתימה, בבית דגל התורה בבני ברק. באדיבות המצלם

//עוד כתבות

כתיבת תגובה