בני ברק

אחרי הטונים הצורמים, פגישה נוספת בין דגל לאגודה על הסרת הווטו מזייברט

I have 53views
היום בבני ברק: פגישת צוותי אגודת ישראל ודגל התורה, בהמשך למשא ומתן על הסרת הווטו מחנוך זייברט שמתמודד לראשות העיר • ברקע: המתיחות בתוך דגל, אחרי המכתבים של מרנן הגר"ד לנדו והגרמ"צ ברגמן, בנוגע להפרת ההסכם מול ש"ס באלעד
זייברט. צילום: פלאש 90

אחרי מכתבו הדרמטי של מרן ראש הישיבה, הגאון הרב מאיר צבי ברגמן כנגד הפרת ההסכם שדגל התורה חתמה מול ש"ס בעיר אלעד, דגל התורה "מורידה פרופיל" מאחר ובמפלגה ישנם תחושות קשות של מחלוקת אחרי מכתבו של מרן ראש הישיבה, הגאון הרב דוב לנדו שכתב כי למעשה אין כל ממש בהסכם שדגל חתמה עם ש"ס. על רקע זה נפגשים היום (רביעי) צוותי המשא ומתן של דגל ואגודת ישראל.

הפגישה, כך נודע ל'מקומי קול חי', מתקיימת בבית פרטי בעיר בני ברק והיא נועדה לנסות ולהוריד סופית את הווטו שדגל התורה הטילה על חנוך זייברט, המועמד החסידי לראשות העיר בני ברק. השבוע התקיימה פגישה כזאת אך היא הסתיימה בטונים צורמים ושני הצדדים דיווחו על "מתיחות קשה" מאחר וכל צד רק השמיע את טענותיו ללא שום התקדמות. היום ינסו הצדדים להתקדם בכל זאת, במשא ומתן.

בעקבות הרצון להתקדם במשא ומתן הוחלט שבפגישה שמתקיימת היום בבני ברק יקחו חלק צוותים מצומצמים יותר, עם פחות רבנים ונוכחות מוגברת יותר של הדרג הפוליטי. בין היתר לוקחים חלק בפגישה חבר הכנסת יעקב אשר שמרכז מטעם דגל התורה את נושא הבחירות המוניציפליות בבני ברק ובאלעד, ומהצד השני משתתף בין היתר גם זייברט עצמו, המועמד שעליו מתקיימת הפגישה כולה בעקבות הטלת הווטו.

ביום חמישי בשבוע הבא יסתיים המועד שבו ניתן להגיש לוועדת הבחירות את הרשימות לרשויות המקומיות, כך שלוח הזמנים לוחץ על כל הצדדים להתקדם במהירות במשא ומתן. גורמים פוליטיים המעורים בתכני הפגישות מציינים כי "האינטרס של דגל התורה עכשיו הוא להוריד את הווטו מזייברט, אחרי שש"ס מנסה להילחם בדגל בבית שמש בכך שהיא מריצה את משה אבוטבול לראשות העיר – מה שמחייב את שמואל גרינברג לזכות בתמיכת החסידים במידה והוא רוצה לנצח ולהיות ראש העיר הבא".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה