צפת

האשמה חמורה: "עיריית צפת בקשר עם המיסיון"

I have 1387views
ארגון "אור לאחים" טוען, במכתב לראש העיר צפת שוקי אוחנה, כי היא משתף פעולה עם ארגון מיסיון: "מטרתו המוצהרת היא המרת דת של יהודים" • העתק נשלח לרבני העיר וחברי המועצה
מבנה עיריית צפת. צילום: פלאש 90

זעזוע בקרב תושבי העיר, היום (רביעי), מחשיפת שיתוף פעולה של עיריית צפת בראשות שוקי אוחנה עם גוף מיסיונרי במסווה של סיוע ותרומות בתקופת המלחמה. כך טוענים בארגון "אור לאחים".

במכתב חריף ששלחו לראש העיר שוקי אוחנה, תחת הכותרת "שיתוף פעולה חמור עם ארגון מיסיונרי החודר לקהילה במסווה של סיוע", נכתב כי במסגרת פעילות הארגון נערך מעקב אחר כתות וארגוני המיסיון, שמנסים לנצל כל סיטואציה של מצוקה בעם היהודי, כדי לעשות נפשות להמרת דת.

"עלה נתון חמור ביותר", נכתבב "במהלך מלחמת חרבות ברזל, נוצר קשר עם ארגון מיסיון בשם 'אהבת עמי' של המיסיונר המומר יצחק (צחי) שפירא שחיבר את הספר המיסיונרי המתקרא 'שיבת החזיר הכשר', שמטרתו המוצהרת היא המרת דת של יהודים. במסגרת הקשר, נרקם עם הארגון המיסיונרי שיתוף פעולה בתרומת מיגוניות לגני ילדים בעיר הקודש צפת".

"שיתוף פעולה זה חמור במיוחד, והוא חסר תקדים בחומרתו. הוא חמור גם בכל עיר, בעיר צפת שהיא אחת מהערים הקדושות ביותר לעם היהודי", תוקף הארגון את אוחנה, במילים חריפות.

במכתבו מניח הארגון כי שיתוף הפעולה המזעזע נעשה מחוסר ידיעה, אך דורש מראש העיר לעצור אותו מיידית. "לפיכך, עתה שאתה כבר מודעים למזימותיו, תוכניותיו ומעשיו של הארגון המיסיונרי, אנו דורשים את תשובתכם המיידית על ניתוק הקשר עם אותו גוף מיסיונרי".

המכתב החריף, נשלח גם לחברי המועצה ולרבני העיר. כזכור, חברי מועצת העיר צפת דרשו מראש העיר לאשר תקציב של מעל 10 מליון ש"ח למיגוניות – אך למורת רוחם של חברי המועצה התקציב מתעכב.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה