ירושלים

ללא הסכם עודפים וקמפיין שממוקד לקהל הפנימי: אסטרטגיית ברים נחשפת

I have 1480views
אגודת ישראל בירושלים, בראשות צחי ברים, החליטה על אסטרטגיה חדשה כדי למנוע תוצאה דומה למערכת הבחירות הקודמת - 6-3 לטובת דגל התורה • הסיעה החסידית לא חותמת על הסכם עודפים, ולא מנסה לרוץ לקהלים 'חיצוניים'
צחי ברים והשר מאיר פרוש. צילום: דוד ארזני

מאז התוצאות הדרמטיות בעיריית ירושלים במערכת הבחירות הקודמת, אז דגל התורה זכתה ל-6 מנדטים מול 3 לאגודת ישראל, עושים הכול במפלגה החסידית כדי שבעוד 8 ימים התוצאה לא תחזור על עצמה. באגודת ישראל שואפים להגיע לתוצאה של 5 מנדטים להם מול 6 או 7 של דגל התורה, ול'מקומי קול חי' נודע היום (שני) על מאחורי הקלעים של המהלך.

באגודת ישראל בירושלים, בראשות הרכש החדש צחי ברים, החליטו לנקוט בשורת צעדים כדי למנוע הפסד מוחץ כמו בבחירות הקודמות. בין הצעדים המשמעותיים שננקטו, יש את ההחלטה "ללכת על קולות פנימיים לפני החיצוניים" כפי שהגדירו זאת במטה החסידי. הכוונה היא שעוד לפני שינסו להביא קולות של קהלים אחרים בירושלים, קולות ליטאים ספרדים או מסורתיים, עליהם להתמקד קודם במיצוי של כלל קולות הקהילות החסידיות בעיר.

אגודת ישראל בירושלים מונה למעלה מ-200 קהילות חסידיות, מספר גבוה במיוחד שמצריך התמקדות בקמפיין עם מסרים לתוך ה'בייס' פנימה לפני שפונים לקהלים חיצוניים. בסיעה החסידית משוכנעים שבמידה ויעשו זאת, דבר שכבר מבוצע הלכה למעשה בשבועות האחרונים עם אינספור כנסים שמקיימים ברים ואנשיו, הם יצליחו להעלות לחמישה מנדטים. "פעם קודמת גירדנו את הארבע מלמטה, ככה שהארבע בכלל לא שאלה", מסבירים במטה החסידי.

מהלך נוסף עליו החליטו באגודת ישראל – הוא שלא לחתום על הסכם עודפים כפי שעושים מרבית המפלגות בבחירות המוניציפליות. הסיבה: מאחר ובניגוד לכנסת, ברשויות המקומיות אין את חוק באדר-עופר, אז במידה ולאגודת ישראל יש 'קולות עודפים' שלא משלימים למנדט, הקולות הללו יעברו לידי מפלגה אחרת שקרובה יותר למנדט, כגון סיעת 'התעוררות' כפי שקרה בפעם הקודמת.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה