ירושלים

6-3? אגודת ישראל תנסה למנוע מפלה נוספת; אייכלר: "יצאנו בטעם מר"

I have 65views
אגודת ישראל בבירה פתחה את מטה הבחירות, ולמקום הגיע ח"כ ישראל אייכלר שהודה כי "יצאנו מהבחירות האחרונות בעירייה, בטעם מר, בגלל הירידה במנדטים" • לדבריו: "הקיום הרוחני שלנו לא מובטח, תחת המשטר העוין אותנו. הם רודפים אותנו"
Knesset Member Israel Eichler at the campaign opening event of "United Torah Judaism party" in Bnei Brak on February 24, 2019. Photo by Yehuda Haim/Flash90 *** Local Caption *** ?????? ????? ?????? ?????? ????? ????? ????? ??????

המפלגה החסידית תקיים פריימריז? יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ ישראל אייכלר, נכח היום (שלישי) בקביעת מזוזה למטה אגודת ישראל בירושלים, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות בעוד פחות מ-50 ימים. אחרי שאגודת ישראל ספגה את ההפסד המר של 6-3 לטובת דגל התורה, במערכת הבחירות המוניציפליות הקודמת, באגודת ישראל בבירה ממוקדים במטרה שלא לחזור על כך. אחת האופציות שנשקלות במטרה למשוך מצביעים, הוא לאפשר לקהילות החסידיות לבחור את הנציגים לרשימה באמצעות פריימריז.

"יצאנו מהבחירות האחרונות בעיריה, בטעם מר, בגלל הירידה במנדטים. הטעם הזה נמשך 5 שנים. האמירה הידועה של מרן החזון איש על 'הרבה גופי תורה תלויים בזה' לא הייתה רק בבחירות לכנסת אלא דווקא על הבחירות לעיריית בני ברק. התמודדו שם מפלגות דתיות, בעיקר. אגודת ישראל צריכה להצליח, לא רק למען צרכי הציבור עצמו, אלא כי הרבה גופי תורה תלויים בזה", אמר חבר הכנסת אייכלר.

"הקיום הרוחני שלנו לא מובטח, תחת המשטר העוין אותנו. הם רודפים אותנו ומחפשים לבדוק מה הכוח שלנו, לטוב ולרע. ברוך ה' יש לנו ראש עיר בירושלים, שמנהל את הדברים טוב, אבל גם הוא צריך לראות שאנחנו ציבור גדול וחשוב. הירידה של אגודת ישראל בירושלים עלתה לנו מחיר יקר בשירות הציבור בקדנציה החולפת. יש ציבור חסידי גדול שלא הצביע לנו ואפשר וצריך להחזירו לקלפי להצביע ג", הוסיף.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה