מועצת בנימין

פסילה טכנית: המועמד נאלץ לפרוש, גנץ יישאר בראשות המועצה

I have 222views
המועמד לראשות מועצת בנימין, קובי אלירז, נאלץ לפרוש מהמירוץ בשל פסילה טכנית - הגשת צ'ק לא נכון לוועדת הבחירות • המועמד היחידי שנותר: ישראל גנץ, ראש המועצה כיום
קובי אלירז. צילום: פלאש 90

‏סערה בבנימין: קובי אלירז הכריז היום (רביעי) על פרישה מהמירוץ לראשות המועצה, בשל פסילה טכנית, מה שמותיר את הניצחון לראש המועצה כיום ישראל גנץ – המועמד היחידי שנותר. "במסגרת הגשת מגוון החומרים לאישור מועמדותי למשרד הפנים נפל פגם טכני ונאמר לי שמועמדותי נפסלה. יש ביכולתי לצאת לקרב משפטי, אולם לאחר חשיבה עמוקה עם משפחתי, חבריי ויועציי החלטתי שבנקודת הזמן הזאת, בהתחשב בלו"ז הקצר עד לבחירות ולמשך ההליך המשפטי, לא יהיה זה נכון לגרור את הציבור לקרב משפטי", כתב הצהריים אלירז.

לאלירז התברר במעמד הגשת המועמדות, בשבוע שעבר, שהוא הביא בטעות צ'ק אישי לוועדת הבחירות המקומיות – ולא צ'ק פיקדון בנקאי כפי שקובע החוק. המשמעות בחוק היא פסילת המועמדות. הברירה היחידה שהייתה לאלירז היא לפנות לבית המשפט בתקווה שיאשר בסוף, אך הוא החליט כאמור לוותר, לא לנסות להיאבק אלא לפרוש.

לפני מספר שבועות כתב כנגד ראש המועצה המכהן, ישראל גנץ: "חבריי וחברותיי בבנימין, בימים האחרונים אתם רואים את ראש המועצה מנהל קמפיין אגרסיבי נגד כל ביקורת שנשמעת על ניהול המועצה. גנץ מתעלם, העיניים שלו עצומות. בנימין מושלמת, אין בה פגם. אין פקקים, הניהול עובד יופי, מערב בנימין מטופלת, היישובים מתוחזקים, החינוך בעלייה"

"כשנכנסתי למירוץ היה לי ברור שהוא יהיה קשוח וקשה, ותאמינו לי, גם ניבאתי את ההתקפות האישיות שלו עליי ונגדי בנושאים השונים. ישראל היקר, אני מוחל לך על הניסיון להדביק לי את תדמית השקרן. כשאין מה להגיד אז מטיחים בך עלבונות.
הכל בסדר. באווירת חודש אלול – מחול מחול מחול", הוסיף וכתב אז אלירז. כיום, אחרי פרישתו הרשמית, גנץ ינצח בקלות.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. איש בנימין

  אירוע תמוה, מדוע ועדת הבחירות מעלית מהמצב? היכן שר הפנים? לכל דין יש לפנים משורת הדין, ולסכם בחירות בשל תקלה טכנית, פוגע בציבור שלם שאינו שלם ואינו מרוצה מראש המועצה המכהן.
  המימרה הרווחת היא כי "גם זו לטובה" וכנראה אם לא מצליחים להגיע עם הצ'ק הנכון, הבעיות בניהול המועצה היו צצות בהמשך ואיתן גם אכזבה ממועמד נוסף שמבטיח וומבטיי, מחייך ונעים, אך לא מקיים. מקווה לטוב, מאמין הבורא עולם שהכל לטובה. יעקב יישר כוח, ישראל מצפים לראות אותך מעריך את ברכת ה' עובד למען כל האנשים הגרים במועצה.
  וַיֹּֽאמֶר־ל֥וֹ אֱלֹהִ֖ים שִׁמְךָ֣ יַעֲקֹ֑ב לֹֽא־יִקָּרֵא֩ שִׁמְךָ֨ ע֜וֹד יַעֲקֹ֗ב כִּ֤י אִם־יִשְׂרָאֵל֙ יִהְיֶ֣ה שְׁמֶ֔ךָ וַיִּקְרָ֥א אֶת־שְׁמ֖וֹ יִשְׂרָאֵֽל (מתוך ספר בראשית)

 2. איש בנימין

  אירוע תמוה, מדוע ועדת הבחירות מתעלמים מהמצב? היכן שר הפנים? לכל דין יש לפנים משורת הדין, ולסכם בחירות בשל תקלה טכנית, פוגע בציבור שלם שאינו שלם ואינו מרוצה מראש המועצה המכהן.
  המימרה הרווחת היא כי "גם זו לטובה" וכנראה אם לא מצליחים להגיע עם הצ'ק הנכון, הבעיות בניהול המועצה היו צצות בהמשך ועימן גם אכזבה ממועמד נוסף שמבטיח ומבטיח, מחייך ונעים, אך לא מקיים. מקווה לטוב, מאמין בבורא עולם שהכל לטובה. יעקב יישר כוח, ישראל מצפים לראות אותך מעריך את ברכת ה' עובד למען כל האנשים הגרים במועצה.
  וַיֹּֽאמֶר־ל֥וֹ אֱלֹהִ֖ים שִׁמְךָ֣ יַעֲקֹ֑ב לֹֽא־יִקָּרֵא֩ שִׁמְךָ֨ ע֜וֹד יַעֲקֹ֗ב כִּ֤י אִם־יִשְׂרָאֵל֙ יִהְיֶ֣ה שְׁמֶ֔ךָ וַיִּקְרָ֥א אֶת־שְׁמ֖וֹ יִשְׂרָאֵֽל (מתוך ספר בראשית) בהצלחה!

כתיבת תגובה