ירושלים

מתיחות בשלומי אמונים: מכתבי קהילות והפרש צמוד, מי ניצח בקרב על הראשות?

I have 397views
ארבעה ימים אחרי קיום הפריימריז, ועדיין לא ברור מי ניצח בקרב על ראשות שלומי אמונים בירושלים - צחי ברים או בני הקר? • מאחורי הקלעים: טענות לפסילת מכתבי קהילות, ופער של 200 קולות בלבד שעדיין עשוי להתהפך
ברים (מימין) והקר (שמאל עליון). באדיבות המצלם

מתיחות בסיעה החסידית: בסוף השבוע שעבר נערך פריימריז, בחירות פנימיות, בקרב הקהילות החסידיות בירושלים. המטרה הייתה לבחור את יושב ראש 'שלומי אמונים' בבירה, ומי שגם יוצב בראש הרשימה במהלך הבחירות הקרובות ולמשך הקדנציה הקרובה, זאת אחרי שהיו"ר יוסי דייטש החליט לפרוש בינתיים מהפוליטיקה. מי שניצח לכאורה הוא צחי ברים, אלא של'מקומי קול חי' נודע על סערה מאחורי הקלעים.

אנשיו של ברים מיהרו להפיץ ביום חמישי האחרון את ההודעה לתקשורת לפיה ברים הוא זה שניצח, כשלמעשה גבר על בני הקר. מדובר היה בהפתעה מוחלטת, מאחר והקר, שמשתייך לחסידות ביאלה, נחשב למקורבו ואיש אמונו של יושב ראש שלומי אמונים הארצית – השר מאיר פרוש. מנגד, ברים אמנם גם מקורב לפרוש אך הובא על ידי החסידות אליה הוא משתייך, באיאן, היישר מביתר עילית השכנה שם פעל בשנים האחרונות כאיש ציבור מסור – בזמן שהקר פועל רבות דווקא בירושלים.

כאמור, ל'מקומי קול חי' נודע על סערה מאחורי הקלעים כאשר מתברר כי ניצחונו של ברים כלל לא בטוח מאחר ואנשי הקר טוענים לפסילת קולות של מספר חסידויות שהודיעו על תמיכתן דווקא בהקר. הפריימריז התקיימו באמצעות שליחת מכתב מכל חסידות, בו הודיעו במי הם תומכים, כאשר ה"קולות" נספרים לפי ההערכות מה גודלה של כל חסידות. אנשי הקר טוענים כי הפער הקטן לטובת ברים, 200 קולות שלכאורה העניקו לו את הניצחון, לא מדויק וייתכן שהתוצאה אף הפוכה מאחר וקולות קהילות שתמכו בהקר "נפסלו" לטענתם.

בעקבות כך, בביטאון הסיעה "המבשר" לא עדכנו עד כה על תוצאות הפריימריז ואף לא יצאה הודעה רשמית מטעם הסיעה על זהות המנצח – ברים או הקר. בימים האחרונים, כאשר ברקע ימי ראש השנה והקושי כמובן לבדוק את הטענות לעומק, נעשות ספירות חוזרות ונשנות של ה"קולות" שהתקבלו משלל הקהילות בעיר הבירה. אנשי הקר אף דורשים התערבות של בית דין כדי לשלול מספר טענות שעלו, כאשר עד כה לא נראה שישנה התקדמות. הטענות יצטרכו להיבדק במהירות מאחר וביום חמישי הקרוב יסתיים זמן הגשת הרשימות לוועדת הבחירות המקומיות.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. ביתרי

    יש קשר בין הכתב לבין נציג חבד באגודת ישראל י"ם?

כתיבת תגובה