ירושלים

הפתעה בפריימריז: המנצח מביתר עילית, שיחליף את יוסי דייטש בירושלים

I have 590views
מפתיע: בפריימריז שנערכו בין הקהילות החסידיות בירושלים, ניצח יצחק מאיר ברים את בנימין הקר, ונקבע כי הוא יהיה נציגה של שלומי אמונים בעיריית ירושלים • הפריימריז נערכו אחרי שיוסי דייטש, הנציג הקודם, הודיע על פרישה ממועצת העיר
דייטש (מימין) וברים. צילום: פלאש 90/באדיבות המצלם

הפתעה בפריימריז החסידי: אחרי שבועות של קמפיין מתחת לפני השטח, בשלומי אמונים (שמרכיבה יחד עם הסיעה המרכזית את אגודת ישראל) מודיעים הצהריים (חמישי) כי יצחק מאיר ברים ניצח בפריימריז את בנימין הקר, והוא יהיה הנציג של של שלומי אמונים בעיריית ירושלים בקדנציה הקרובה. הפריימריז נערכו בין הקהילות החסידיות בירושלים, אחרי שיוסי דייטש הודיע כי החליט לפרוש מהמועצה.

"נציג שלומי אמונים בביתר עילית יצחק מאיר ברים יכהן כנציג שלומי אמונים בעיריית ירושלים, וייכנס לנעליו של יוסי דייטש", הודיעו בחסידות באיאן, על כך שברים, נציג החסידות, ניצח בפריימריז. את מקומו בביתר ימלא גדליה אייזנשטיין, מנכ"ל מצפן בביתר.

ברים, כאמור, ניצח למעשה בפריימריז שהתקיימו בשלומי אמונים בבירה – מי שהפסיד הוא בני הקר, איש אמונו של שר ירושלים ומסורת מאיר פרוש, יושב ראש שלומי אמונים הארצית. הקר, נציג חסידות ביאלא, היה נחשב לבעל הסיכויים הגדול יותר בשל קרבתו לפרוש – בפרט מאחר וברים נכנס למירוץ בפריימריז רק לפני תקופה קצרה יחסית. עם זאת, ברים הצליח לגבור בשל האהדה הרבה שהוא מקבל מהחסידויות השונות.

יוסי דייטש, שהיה עד כה יושב ראש שלומי אמונים בבירה, יעזוב את כסאו כאמור לטובת ברים. הסיבה לפרישתו של דייטש, לצד כך שבשנים האחרונות הוא מבצע שלל תפקידים כולל הפרויקטור המיוחד להילולת הרשב"י במירון בל"ג בעומר, היא ההפסד הכואב שלו בבחירות לראשות עיריית ירושלים לפני 5 שנים בדיוק. בדגל התורה החליטו אז להסיר את תמיכתם מדייטש, שאפילו לא עלה לסיבוב השני, ולתמוך במשה ליאון שגבר על עופר ברקוביץ.


ברים, היום, אחרי הניצחון. באדיבות המצלם

//עוד כתבות

כתיבת תגובה