ירושלים

חסידויות איימו שלא יצביעו לשלומי אמונים, מועמדי הפריימריז הוזעקו לפרוש

I have 658views
פרסום ראשון: מספר חסידויות בירושלים מאיימים שלא להצביע בבחירות הקרובות לשלומי אמונים, בשל טענות שלהם לפסילת קולות שתמכו בבני הקר, מה שהביא את היו"ר מאיר פרוש להזעיק אליו את הקר ואת המנצח בפריימריז - צחי ברים
מאיר פרוש. צילום: פלאש 90

מה קורה בשלומי אמונים? מאז הפרסום ב'מקומי קול חי' על הטענות בתוך הסיעה החסידית כנגד תוצאות הפריימריז בירושלים, הרוחות בסיעה סוערות. הלילה (רביעי) אנו מפרסמים כי הערב התקיימה פגישה בין יושב ראש שלומי אמונים, מאיר פרוש, למתמודדים בפריימריז בירושלים – צחי ברים ובני הקר. ברים ניצח בהפרש לא גדול, מה שעורר את זעם תומכיו של הקר בטענה שהמנצח האמיתי הוא הקר אך חלק מקולות החסידויות שתמכו בו – נפסלו משום מה.

הפגישה שהתקיימה הערב בין פרוש לברים והקר, מגיעה כאשר ברקע ישנו איום חריף ביותר של מספר קהילות חסידיות בירושלים שתמכו בהקר, שבעקבות ההפסד הם לא יגיעו להצביע בקלפי ביום הבחירות בעוד כ-40 ימים. בעקבות כך זימן אליו יושב ראש שלומי אמונים, השר פרוש, את המנצח והמפסיד, במטרה לנסות ולהרגיע את הרוחות בין הצדדים ולפעול למען הצלחת שלומי אמונים בבחירות הקרובות.

האיום של הקהילות החסידיות, שלא להצביע בבחירות הקרובות במחאה על מה שהם רואים כהפסד מכוון של הקר, היה מפורש ונכתב בין השאר בקבוצת הווצאפ של שלומי אמונים בירושלים. אחד האנשים שהביעו את כעסם בקבוצה ואיימו על אי הצבעה בקלפי, הוא דוקי גרינוולד נציג חסידות ברסלב בסיעה החסידית. "בסוף הדילים של העסקנים הגדולים ניצחו את הרוב המוחץ של הקהילות בירושלים. נשלם על התוצאה הזו בקלפי", רשם בזעם.

הזעם של הקהילות החסידיות על ההפסד של הקר, הוא מאחר והם טוענים שחלק מהקולות שלהם נפסלו באופן תמוה, מה שהביא את הניצחון לברים. הניצחון של ברים הסתכם בכ-200 קולות מעל הקר, לטענתם במידה והקולות שלהם לא היו נפסלים אז הפער הקטן היה מצטמצם והתוצאה הייתה מתהפכת.

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. נחמן

  ברור, ביטלו להקר בעקבות שביאלא חתמו בבני ברק לא לשלומי אמונים

  1. אליעזר

   גם פה בבני ברק הם הציגו מעומדים ללא פריימריז ווללא התיעצות עם שאר הקהילות

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הנהגת שלומי אמונים הייתה מושחתת ונותרה כזאת.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נוכלים נשארים נוכלים

 4. יעקב

  נוכלים נשארים נוכלים

כתיבת תגובה